Koncertuoja „Žilvita“, kurios narė yra Nida.
Angle down Atgal

Bažnyčioje sužibo aukso sodai

Gruodžio 13-ąją, Žiežmarių Šv. Jokūbo bažnyčioje susirinko daug miestelio bendruomenės narių, mat čia jau kurį laiką po bažnyčios skliautais suposi Nidos Dubosaitės šiaudiniai sodai. O tą dieną vyko merginos darbų pristatymas, kartu bažnyčioje skambėjo ir adventinės giesmės.

2018 metų balandžio mėnesį Kaišiadorių rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą įsteigti jaunojo menininko stipendiją. Pernai buvo pateiktos trys paraiškos, stipendijas pelnė dvi kūrybinės programos.

Tai Luko Čėsnos programa „Gretė&Lukas“ ir Agnės Karčiauskaitės programa „Žinau, kur einu“. Nuo gegužės iki metų pabaigos šių kūrybinių programų autoriams buvo mokamos 125 eurų dydžio stipendijos. Šiemet stipendijas laimėjo taip pat dvi nominantės. Tai Nida Dubosaitė ir Deimantė Kuconytė- Būdelienė. Nidos darbų pristatymas vyko Žiežmarių bažnyčioje gruodžio 13 dieną, Po Šv. Mišių susirinkusiems giedojo vaikų folkloro kolektyvas „Žilvita“.

Tada Žiežmarių kultūros centro direktorė Irena Taukinaitienė pristatė N. Dubosaitės darbą, kuris jau savaitę suposi bažnyčios palubėje „Aš stebiuosi, iš kur jaunai, smulkutei merginai, besimokančiai gimnazijoje užteko ryžto imtis šio darbo.

Tai begalinio kruopštumo reikalaujantis darbas, puikiai atliktas ir mus visus pradžiuginęs“, - sakė I. Taukinaitienė. Tada žodis buvo suteiktas ir jaunajai menininkei. Nida – Žiežmarių gimnazistė. Ji gyvena Sutartiškių kaime, turi ją mylinčią šeima – tėvelius, sesę. Pati Nida papasakojo, kad riša iš šiaudelių jau seniai. Tik niekad nėra dariusi tokio didelio darbo. Mergina, paskatinta J. Treinytės, parašė paraišką jaunojo kūrėjo stipendijai ir ją laimėjo.

Tada ėmėsi darbo. Prisipjovė nendrių, darėsi pavyzdžius. Darbas užtruko ne vieną mėnesį. Į sodo gaminimą ji įtraukė ir bendruomenę – mokė moteris Rumšiškėse bei Pravieniškėse.

Metų pabaigoje buvo užbaigtas šis didžiulis sodas, kurį sudaro keturi mažesni ir vienas didelis dirbinys. N.Dubosaitė papasakojo, kaip sudėtinga jį buvo transportuoti, o pakabinimas bažnyčios palubėje truko pusdienį.

„Ačiū tiems, kas manimi patikėjo, ačiū už pagalbą ir palaikymą šauniems tėveliams“, - sakė Nida, kuri be pynimo turi kitą hobį – ji yra „Žilvita“ folkloro ansamblio narė. Nidos pasakojimas buvo iliustruotas skaidrėmis, palydėtas liaudies dainomis. Sėkmingai pabaigus projektą „Sodo spindesys“ N. Dubosaitę pasveikino Žiežmarių seniūnė Edita Kerdokienė, klebonas R. Puzonas, draugai, šeima.

Gruodžio penkioliktąją Pravieniškėse, atsiskaitė kita stipendininkė. Šio krašto gyventoja D.Kuconytė – Būdelienė pristatė užbaigtą programą „Motinystė“.

Vilma Žilionytė

Autorės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite