Angle down Atgal

Batakių pagrindinės mokyklos direktorius už svetimo turto sugadinimą nubaustas nepagrįstai

Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo Batakių pagrindinės mokyklos direktoriaus skundą dėl paskirtos 500 eurų dydžio baudos už svetimo turto sugadinimą, kai padaryta žala neviršija 150 Eur. Teismas nustatęs, kad byloje nesurinkta R. V. kaltę pagrindžiančių įrodymų, panaikino skundžiamą nutarimą ir bylą nutraukė.

Bylos duomenimis R. V. nubaustas administracine tvarka už tai, kad 2019 m. spalio 7 d. būdamas Batakių pagrindinės mokyklos katilinėje, nutraukdamas elektros laidus nuo cirkuliacinio siurblio apgadino instliaciją, dėl ko dingo elektra visoje mokykloje ir mokykla patyrė 95 eurų turtinę žalą.

Mokyklos direktorius su nutarimu nesutiko ir apskundė jį teismui. Teismo posėdžio metu vyras paaiškino, kad jis jokių laidų nenutraukė ir nieko nesugadino. Minėtą dieną, apie 17 val. jis iš tiesų buvo atvykęs į mokyklos teritoriją, bet jo tikslas buvo susitikti su ten dirbančiu asmeniu, tačiau jo nerado ir išvažiavo.

Teismas susipažinęs su medžiaga, pareiškėjo nurodytomis aplinkybėmis bei liudytojų parodymais nustatė, kad niekas iš tiesų nematė, jog R. V. būtų buvęs mokyklos katilinėje. Be to, liudytoju apklaustas specialistas paaiškino, kad šalinant gedimą jis nenustatė, kad laidai būtų buvę nutraukti, juo labiau tyčia. Jis rado keturis neprijungtus laidus, kurie susijungę tarpusavyje sukėlė trumpąjį jungimą ir dėl to sutriko elektros energijos tiekimas.

Teismas atkreipė dėmesį, kad administracinio nusižengimo byloje nustatyta padaryta 95 Eur turtinė žala, tačiau ji nepagrįsta, jokiais rašytiniais įrodymais. Už gedimo pašalinimą nebuvo išrašyta sąskaita-faktūra. Tai patvirtino mokyklos vyr. buhalterė ir gedimą šalinusios įmonės direktorius, kuris nurodė, kad gedimas buvo šalinamas pagal jau esamą paslaugų teikimo sutartį sudarytą su mokykla.

Teismas pažymėjo, kad galėtų būti konstatuota asmens kaltė, tyrimo metu surinkti įrodymai turi nekelti jokių abejonių dėl nusižengimo padarymo. Asmens kaltę turi įrodyti administracinio nusižengimo protokolą surašiusi institucija, tačiau šiuo atveju tokių įrodymų, pagrindžiančių neabejotiną R. V. kaltę nesurinko, tačiau vis tiek jį nubaudė.

Atsižvelgiant į tai, teismas panaikino skundžiamą nutarimą ir nutraukė administracinio nusižengimo teiseną R. V. atžvilgiu, nenustačius jo veikoje administracinio nusižengimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 115 straipsnyje sudėties.

Nutarimas per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite