Angle down Atgal

Baraginė sukosi linksmybių, dainų ir šokių sūkury

Paskutinį birželio šeštadienį Marijampolės priemiestyje įsikūrusio Baraginės kaimo bendruomenė drauge su Marijampolės kultūros centru dabartinius ir buvusius Baraginės kaimo gyventojus, taip pat kaimynus, kitų Marijampolės savivaldybės kaimo bendruomenių atstovus ir marijampoliečius sukvietė į tradicinę vasaros šventę. Šiųmetė šventė „Dainų ir šokių sūkury“ buvo jubiliejinė – jau 20-oji. Tad jos organizatoriai įdėjo daug širdies ir darbo, kad į Baraginę, prie bendruomenės namų susirinkusiam kaip niekad gausiam būriui šventės dalyvių ir svečių renginys būtų įdomus, smagus ir įsimintinas.

Į Baraginę šventiškai pavakaroti susirinkusių žmonių laukė savo darbus eksponavę ir pardavinėję amatininkai, įvairiais gardumynais, gaiviaisiais gėrimais ir alumi prekiavę prekybininkai. Vaikams buvo įdomu pasinaudoti renginyje dalyvavusios visažistės paslaugomis ir įgyti kokio nors gyvūno ar animacinio filmuko herojaus įvaizdį. Mažieji, kuriems leido tėvai, turėjo galimybę pajodinėti poniu, o paskui ne tik vaikų, bet ir suaugusių dėmesį patraukė Baltijos kinologijos centro keturkojų globotinių pasirodymas. Be to, šventėje dalyvavęs Marijampolės savivaldybės tarybos narys, žinomas sunkiaatletis Alvydas Kirkliauskas ir vaikus, ir suaugusius įtraukė į įvairias sporto rungtis.

Oficiali šventės dalis prasidėjo Marijampolės kolegijos istorinio šokio grupės „Reverence“ pasirodymu. Po to renginį vedęs aktorius Gintaras Mikalauskas atidaryti šventę pakvietė Baraginės kaimo bendruomenės pirmininkę Ireną Maziliauskienę. Ji padėkojo gausiai susirinkusiems vietos gyventojams ir svečiams, taip pat rėmėjams, Marijampolės vietos veiklos grupei (VVG) ir pasveikinusi visus renginyje dalyvavusius Jonus, Janinas, Petrus ir Povilus, visus renginio dalyvius pakvietė smagiai ir gražiai pasilinksminti.

Šventės dalyvius taip pat sveikino Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis, Marijampolės seniūnijos seniūnas Juozas Milius, Marijampolės bendruomenių asociacijos pirmininkė Lina Mineikienė. O Baraginės bendruomenės atstovė Evelina Šipšinskienė už idėjas, darbus, pastangas bendruomenei įgyvendinant įvairius projektus, taip pat už šventės organizavimą visos bendruomenės vardu padėkojo I. Maziliauskienei ir paraginusi Ireną rasti laiko pailsėti padovanojo jai kelionę.

Po to susirinkusius džiugino iš Marijampolės atvykusi šokių grupė „KorNi“, kurioje šoka 3–4 metų šokėjai. Po mažųjų šokėjų pasirodymo vėl dėmesio paprašė G. Mikalauskas ir I. Maziliauskienė. Renginio vedėjas ėmė skelbti bendruomenės metų nominacijas, o bendruomenės pirmininkė jų nugalėtojams įteikė atminimo dovanas. „Metų rūpestėlio“ nominacija už nuolatinę prie Baraginės kaimo kryžiaus esančios teritorijos priežiūrą atiteko Natalijai Vokietaitienei. „Bendruomeniškumo vedlių“ nominacija už aktyvią bendruomeninę veiklą buvo įteikta sutuoktiniams Vidai ir Vytui Vaičiūnams. Už menišką kaimo erdvių puošybą „Metų dekoratorės“ nominacija buvo įteikta Daivai Kresninkevičienei, o už kūrybinę veiklą bendruomenėje „Meninių idėjų generuotoja“ buvo pripažinta Evelina Šipšinskienė.

Vykstant šventei apdovanojimai buvo įteikti ir sporto rungčių nugalėtojams. Juos paskelbė A. Kirkliauskas, o apdovanojo I. Maziliauskienė. Bendruomenės pirmininkė, be to, dovanų įteikė ir Marijampolės bendruomenių asociacijos pirmininkei, Marijampolės VVG projekto vadovei L. Mineikienei, Marijampolės VVG koordinatoriui Sauliui Stanynui, Baltijos kinologijos centro atstovams, taip pat šventės koncertinės programos dalyviams.

Susirinkusiems koncertavo Marijampolės kultūros centro Baraginės jaunimo kapela „Svaja“, Kybartų kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Žemyna“ ir ne vienam šventės dalyviui nuostalgiją sukėlusi grupė „Vairas“.

Po koncerto vyko diskoteka.

Jubiliejinei šventei surengti Baraginės kaimo bendruomenė panaudojo drauge su Igliaukos „Matutiečiais“ ir Buktos kaimo bendruomene įgyvendinamam Marijampolės VVG strategijos projektui kaimo gyventojų bendruomeniškumui skatinti skirtas lėšas.

Ričardo Pasiliausko nuotraukos

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite