Nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS
Angle down Atgal

Baltučiu takučiu

„Baltučiu takučiu, su maišu ant pečių, / Kailinėliais baltais vaikšto Šaltis rytais...“, – lietuvių poeto Jono Lapašinsko žodžiais į Naujametę šventę Vaikų literatūros skyriuje susirinkusiuosius pasveikino bibliotekininkė Zina ir pakvietė aktyviai dalyvauti joje.

Pepė Ilgakojinė (bibliotekininkė Nijolė Pilac) mažiesiems lankytojams pristatė rašytojo Vytauto V. Landsbergio paveikslėlių knygą „Pūkis karalius“, dalyvaujančią geriausių 2019 m. knygų penketuko rinkimuose. Knygos personažai – kiškiai, vilkai, briedžiai ir žinoma, kad ir pats lapiukas Pūkis su šeima, atstraksėjo, atskubėjo prie eglutės. Žvėreliai ir pats Pūkis pasakojo koks turi būti karalius, kaip turi elgtis valdydamas karalystę.

Bibliotekininkės Zinos pakviesti vaikai būrėsi į komandas ir lenktyniaudami „puošė“ eglutę. Žaisdami žodžių judrųjį žaidimą „Žiema-vasara“ vardijo žiemą ir vasarą apibūdinančius žodžius. Dėliodamos dėliones komandos varžėsi, kuriai pasiseks greičiau surasti antrąsias Kalėdų senelių puseles. Visi labai stengėsi, tai sulaukė ir dovanėlių.

Besibaigiančiųjų ir atskubančiųjų metų simboliams – Paršeliui ir Žiurkei, bibliotekininkės Olgos paraginti, užrištomis akimis piešė trūkstamas kūno dalis. Rankos taiklumą tikrino į krepšį mėtydami sniego gniūžtes. Lenktyniavo pūsdami „sniegą“.

Po žaidimų ir varžybų šurmulio dar neskubėdami namo vaišinosi saldumynais, džiaugėsi prizais.

Zina ČERNOVIENĖ, Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite