Angle down Atgal

„Baltosios pirštinės“: gavome apie šimtą pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus

Iki 15 val. gauta pranešimų apie maždaug šimtą galimų rinkimų tvarkos pažeidimų visoje Lietuvoje, daugiausia - iš Vilniaus miesto, pranešė visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ vadovė Marija Šaraitė.

„Visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ stebėtojai stebi padėtį nuo pat apylinkių atsidarymo, 7 val. ryto, ir tiek jie, tiek piliečiai informuoja apie galimus pažeidimus. Dabar turime apie šimtą pranešimų apie galimus pažeidimus, kurių didžioji dalis susijusi su agitacija, agitacijos draudimo pažeidimu“, - Eltai sakė M. Šaraitė.

Pasak jos, taip pat yra gauta pranešimų apie galimus apylinkių komisijų darbo pažeidimus - neteisingai užplombuotas balsadėžes ar kitus tvarkos pažeidimus.

„Daugiausiai pranešimų apie galimus pažeidimus yra iš Vilniaus miesto. Tai čia savaime suprantama, nes daugiausiai rinkėjų, daugiausiai piliečių, pilietiškai aktyvių žmonių“, - sakė M. Šaraitė.

Balsavimą savivaldybių tarybų rinkimuose visoje Lietuvoje stebi apie 400 visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ stebėtojų. Jie yra registruoti ir specialiai apmokyti.

Sekmadienį balsavimas apylinkėse prasidėjo 7 valandą ryto, apylinkės užsidarys 20 valandą. Lietuvos gyventojai renka 60 merų ir 1502 savivaldybių tarybų narius.

Rinkėjų sąraše yra 2 mln. 458 tūkst. rinkimų teisę turinčių asmenų.

Tuo tarpu policija praneša, jog gavo 149 pranešimus apie galimus pažeidimus, susijusius su rinkimais. Per laikotarpį nuo vasario 27 d. pradėti 7 ikiteisminiai tyrimai.

Ikiteisminiai tyrimai pradėti: 2 - Lazdijuose ir po vieną - Vilniuje, Alytuje, Varėnoje, Trakuose ir Jonavoje.

Daugiausia pranešimų gauta iš Alytaus (46) ir Vilniaus (45), taip pat Kauno ir Tauragės (po 16) apskričių.

Pranešimai gauti dėl neleistinos agitacijos, galimų papirkimų, neblaivių asmenų, įtartinų automobilių ar pavėžėjimų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite