Angle down Atgal

Baltosios lazdelės diena Jurbarke paminėta kūrybingai

Ketvirtadienio vidurdienį užsukusieji į Jurbarko viešąją biblioteką, pirmo aukšto fojė greičiausiai atkreipė dėmesį į vyrą, parimusį prie spausdinimo mašinėlės. Jurbarkietis regos negalią turintis poetas Valentinas Čyžas Brailio rašto spausdinimo mašinėle rinko savo paties kurtą eilėraštį. Taip Jurbarko krašto silpnaregių bendruomenė spalio 15-ąją paminėjo Baltosios lazdelės dieną.

Spalio 15 dieną minėdama Pasaulinę baltosios lazdelės dieną, neregių bendruomenė rinkosi savo miestų viešosiose erdvėse skaityti ir rašyti Brailio raštu. Šia socialine akcija „TAIP mano raštui mano mieste“ siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į pamažu nykstantį, technologijų užgožiamą, Brailio raštą ir riziką ateityje turėti neraštingą neregių bendruomenę.

Į biblioteką tą vidurdienį užsukusieji galėjo ne tik su Brailio raštu, bet ir su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Jurbarko skyriaus silpnaregių bendruomene susipažinti. Į biblioteką atvyko ir prie akcijos prisijungė apie 30 narių vienijančios LASS Jurbarko skyriaus pirmininkė Danutė Šimkutė. LASS Jurbarko skyrius veikia nuo 1967 metų.

Plačiau apie šią dieną ir Jurbarko silpnaregių bendruomenę rasite kitame „Mūsų laikas“ laikraštyje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite