Baltijos šalių plaukimo čempionato nugalėtojais tapo lietuviai

Šiauliai

Lietuvos plaukimo federacijos nuotr.

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt

167674

Baltijos šalių plaukimo čempionate geriausiai pasirodė lietuviai. Be sportininkų iš Lietuvos čempionate dalyvavo Latvijos ir Estijos plaukikai. Apdovanojimus pelniusios lietuvių rinktinės gretose ir Šiauliams atstovavę sportininkai.

Jaunių (2003-2004 m. gim. vaikinų) grupėje du sidabro medalius, plaukdamas nugara, laimėjo Jokūbas Jankauskas (treneriai Andrius Bičkus/Dovilė Pocienė). 100 m nugara distanciją jis įveikė per 59,06 sek. (9 dalyviai). Dukart ilgesnį nuotolį šiaulietis nuplaukė per 2 min 9,60 sek. (8 dal.).

Moterų grupėje džiuginančiai pasirodė „Delfinui“ atstovavusi Erika Pasakinskaitė. Nugalėtoja ji tapo 100 m plaukimo peteliške rungtyje. Nuotolį mergaitė įveikė per 1 minutę 3,03 sek. ir aplenkė 12 varžovių. Dukart ilgesnėje distancijoje tuo pačiu plaukimo stiliumi Erika taip pat buvo nepralenkiama (2 min 21,53 sek., 3 dal.).

E. Pasakinskaitė prisidėjo ir prie rinktinės pergalės estafetės 4X100 kompleksiniu plaukimu rungtyje. Lietuvės (Ugnė Mažutaitytė, Kotryna Teterevkova, Smiltė Plytnykaitė ir E. Pasakinskaitė) atstumą nuplaukė per4 min 14,57 sek. Šioje rungtyje dalyvavo trys komandos.

Mergaitė gerai pasirodė ir savo bendraamžių grupėje (2006 m. ir jaunesnių mergaičių), todėl medalių kraitis dar labiau pasipildė.

100 m peteliške Erika nuplaukė per 1 min 3,33 sek. ir iš aštuonių plaukikių buvo greičiausia. Dukart ilgesnėje distancijoje tuo pačiu plaukimo stiliumi (2 min 21,53 sek., 2 dal.) taip pat laimėjo aukso medalį, o 200 m plaukimo kompleksu rungtyje (2 min 29,02 sek., 7 dal.) atplaukė antra ir laimėjo sidabro apdovanojimą.

Komandinėje įskaitoje pergalę šventė lietuviai. Antrą vietą pelnė estai, o trečiąją – latviai.