Baltijos regbio-7 taurę iškovojo "Klaipėdos kovas"

Savaitgalį Vilniuje vykusiame Baltijos regbio-7 taurės turnyre triumfavo "Klaipėdos kovo" komanda.

Vilniaus Vingio parko regbio stadione dėl taurės varžėsi septynios komandos, o prie jų prisijungė ir be konkurencijos dalyvavusi Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė.

A grupėje kovojusi Lietuvos regbio-7 rinktinė 33:0 nugalėjo "Klaipėdos kovą", 31:7 - Vilniaus VRA ir 57:0 - jungtinę Lietuvos klubų ekipą "Barbarai". Kadangi Lietuvos rinktinė čia varžėsi be konkurencijos, tai į turnyro finalą pateko antrąją vietą užėmęs "Klaipėdos kovas".

Tikra drama vyko B grupėje. Ten trys komandos - Vilniaus "Geležinis vilkas", Šiaulių sporto gimnazija ir Alytaus regbio klubas iškovojo po dvi pergales iš trijų galimų ir surinko po 7 taškus. Dėl geresnio pelnytų/praleistų taškų santykio grupės nugalėtoja tapo ir į finalą iškopė "Geležinio vilko" ekipa. Antra liko Šiaulių sporto gimnazija, trečias - Alytaus regbio klubas.

Turnyro finale "Klaipėdos kovas" 22:5 pranoko "Geležinio vilko" regbininkus ir į viršų kėlė nugalėtojų taurę. Abi šios komandos iškovojo teisę dalyvauti Baltijos regbio-7 čempionate, kuris vyks rugpjūčio mėnesį. Jame taip pat dalyvaus 6 stipriausios Lietuvos ir Latvijos komandos.

"Pergalę lėmė gera tarpusavio komunikacija, žaidėme draugiškai, dalinomės kamuoliu. Žaidėme vienas už visus ir visi už vieną. Stiprios buvo mūsu grumtynės, kuriose dažnai įveikdavome savo priešininkus. Taip pat mūsų vėjeriai yra labai greiti ir tą pavyko išnaudoti. Žinoma, kad turnyre buvo stiprių komandų. Gana normaliai pakovojome ir su Lietuvos vyrų rinktine, - mintimis dalinosi vienas perspektyviausių Klaipėdos ekipos regbininkų ir naudingiausio savo ekipos žaidėjo prizą atsiėmęs Deividas Popkovas. - Dabar reikės kautis Baltijos čempionate su stipriausiomis komandomis. Stengsimės surinkti tą pačią sudėtį ir sieksime užimti kuo aukštesnę vietą".

Trečiąją vietą Baltijos regbio-7 taurės turnyre užėmė šeimininkė Vilniaus VRA komanda. Ji mažajame finale 28:0 nugalėjo Šiaulių sporto gimnaziją. Mače dėl 5-6 vietų Alytaus regbio klubas 54:0 nepasigailėjo "Barbarų". Septintoje vietoje liko Panevėžio "Klevas-PRS".

Geriausiais komandų žaidėjais pripažinti Deividas Popkovas ir Justinas Mielinis (abu - "Klaipėdos kovas"), Arnas Mikulskis (Šiaulių sporto gimnazija), Janas Lu (VRA), Jonas Trakimavičius (Alytaus regbio klubas), Valentinas Mačiulis ("Barbarai"), Kristianas Jokūba ("Geležinis vilkas"), Haroldas Petrulis ("Klevas-PRS").