Angle down Atgal

Baltijos kelias: būkite dalyviais, o ne žiūrovais

Rugpjūčio 23 d. jubiliejinį 30-ąjį kartą bus minimas Baltijos kelias. Šiaulių rajono savivaldybės siekis – kad šiame istoriniame įvykyje, kaip ir prieš 30 metų, žmonės būtų dalyviai, o ne žiūrovai.

Maršrutas – į Vilnių

Savivaldybė jau atsiliepė ir užsiregistravo į Lietuvių etninės kultūros draugijos organizuojamą gyvosios grandinės akciją Vilniuje „Baltijos kelias 30“. Jos metu lygiai 18 valandą apie 10 000 žmonių susikibs rankomis į gyvąją grandinę. Ji nusidrieks nuo Gedimino pilies bokšto iki Ukmergės plento.

Šiaulių rajonui šioje gyvojoje grandinėje bus išskirta atkarpa, į kurią ir kviečiami susikibti iš rajono kilę, Vilniuje ir kituose šalies miestuose gyvenantys, besimokantys ar tuo metu sostinėje viešintys žmonės.

Užsiregistravusiuosius į Vilnių nuveš savivaldybės išnuomoti autobusai. Užsiregistruoti būtina iki rugpjūčio 19 d.

Maršrutas – į Paįstrį

Minėti sukaktį gyventojai kviečiami ir istorinėje kelio atkarpoje ties Paįstriu, prie kelio Pakruojis–Pasvalys. Būtent šioje atkarpoje Šiaulių rajono žmonės prieš 30 metų, 1989 metų rugpjūčio 23-iąją, susikibo į Baltijos kelią, sujungusį trijų Baltijos valstybių sostines: Vilnių, Rygą ir Taliną.

Paįstryje iš Šiaulių rajono atvykusieji bus pasitikti ir dalyvaus Piniavoje vietos bendruomenės ir Paįstrio kultūros namų organizuojamame renginyje, kuriame taip pat lygiai 18 valandą visi susikibs į gyvąją grandinę. Šį akcija bus fiksuojama iš drono.

Užsiregistravusiuosius į Paįstrį vėlgi nuveš savivaldybės išnuomoti autobusai. Užsiregistruoti būtina iki rugpjūčio 19 d.

Rugpjūčio 23-iąją Baltijos kelio 30-metis bus minimas ir Kuršėnuose bei kitose rajono seniūnijose, kur lygiai 18 valandą žmonės bus pakviesti susikibti rankomis į gyvąją grandinę, skambant įžymiajai dainai „Bunda jau Baltija“. Žmonės kviečiami susiburti jaukiausiose miestelių vietose, pabendrauti prie arbatos puodelio.

Fotografuokime! Šiaulių rajono žmonės kviečiami nepamiršti Baltijos kelio akimirkų įamžinti nuotraukose – jos taps svarbia istorine medžiaga. (Etaplius.lt archyvo ir E. Varkalienės nuotr.)
Fotografuokime! Šiaulių rajono žmonės kviečiami nepamiršti Baltijos kelio akimirkų įamžinti nuotraukose – jos taps svarbia istorine medžiaga. (Etaplius.lt archyvo ir E. Varkalienės nuotr.)

Simboliai: vėliavos, kardeliai, radijo imtuvai

Šiaulių rajono savivaldybė pasirūpins valstybės, rajono vėliavomis, tautine atributika, užrašais ant autobusų. Turintieji galimybę raginami pasiimti savo vėliavas. Svarbūs galėtų būti užrašai miestų ir miestelių, iš kurių gyventojai dalyvaus Baltijos kelio minėjimo renginiuose.

Pagrindiniai Baltijos kelio simboliai prieš 30 metų: vėliavos, kardelių puokštės, žvakelės, perrištos juodais kaspinais, kurie mena Juodojo kaspino dieną – Ribentropo-Molotovo paktą, atėmusį Baltijos šalių nepriklausomybę.

Baltijos kelyje žmonės rankose taip pat laikė radijo imtuvus, kurie tuo metu buvo pagrindinė ryšio priemonė, koordinavusi gyvą 2,5 milijono žmonių grandinę, nusidriekusią beveik 650 kilometrų nuo Lietuvos per Latviją iki Estijos.

Šiaulių rajono savivaldybės informacija

Rugpjūčio 23-iąją susikibkime į Baltijos kelią!

Šiaulių rajono savivaldybė kviečia į Baltijos kelio 30-mečio minėjimo renginius, kurie vyks Panevėžio rajone – Piniavoje ir Paįstryje, Vilniuje, Kuršėnų mieste bei rajono seniūnijose.

Programa Kuršėnuose:

  • 9 val. – šv. Mišios Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, 10 val. – minėjimas prie Rezistentų paminklo,
  • 18 val. – susikabinimo rankomis pilietinė akcija „Laisvė mūsų delnuose“ ir muzikos grupės „Tykiai“ bei Tado Juodsnukio koncertas.

Seniūnijose 18 val. kviečiami susikibti į šiandienos Baltijos kelią.

Programa Piniavoje, Paįstryje:

  • Išvykimo laikas – rugpjūčio 23 d. 15.00 val. iš L. Ivinskio aikštės Kuršėnuose.

Baltijos kelio kryžių lankymas, 18 val. – susikibimo rankomis akcija – gyvas susikibusių žmonių paveikslas „Trys kartos, trys Baltijos sesės“, 18.30 val. – koncertas Piniavoje, kuriame dalyvaus ir Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro choras „Ventus“.

Programa Vilniuje:

  • Išvykimo laikas – rugpjūčio 23 d. 13.00 val. iš L. Ivinskio aikštės Kuršėnuose.
  • 9.00–17.00 val. – bendruomenių renginiai Katedros aikštėje, 18 val. – gyvoji grandinė nuo Gedimino pilies bokšto iki Ukmergės plento, 19 val. – koncertas Katedros aikštėje.

Į renginius Piniavoje bei Vilniuje nuveš savivaldybės išnuomoti autobusai – išankstinė registracija norintiesiems vykti būtina.

Re­gist­ruo­tis čia:
el. pa­štu vi­tol­da.dovidauskiene@siauliuraj.lt, bitienerolanda@gmail.com ar­ba
te­le­fo­nais +370 41 52 36 95, mob. +370 614 60 549.
Re­gist­ra­ci­ja vyk­do­ma iki rugp­jū­čio 19 d.

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite