Angle down Atgal

Baltarusijos pasienyje apgręžti 44 migrantai, vienas įleistas

Per praėjusią parą Lietuvos pasieniečiai neleistinose vietose iš Baltarusijos neleido patekti 44 migrantams, vienas į šalį įleistas, sekmadienį informavo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Penktadienį neįleisti 36 tokie užsieniečiai, ketvirtadienį – 50, trečiadienį – 24, antradienį – 19. Dvi dešimtys užsieniečių į Lietuvą nepateko ir pirmadienį.

Šeštadienį migrantai iš Baltarusijos neįleisti ties Švenčionių, Varėnos ir Lazdijų rajonais bei Druskininkų savivaldybe.

Daugiausia – 16 asmenų – užsieniečių neteisėtai patekti į Vakarų Europą planavo per sienos ruožą, einantį Lazdijų rajonu ir Druskininkų savivaldybe – 13.

Vienas asmuo šeštadienį dėl humanitarinių priežasčių iš Baltarusijos įleistas.

Anot VSAT pranešimo, apie vidudienį ties Ignalinos rajonu prie sienos Baltarusijos pusėje buvo paleisti du šūviai. Vakare ties Druskininkų savivaldybe Baltarusijos pusėje iššautos dvi signalinės raketos.

Lietuvos pasieniečiai teigia, kad tarnybinių ginklų, specialiųjų priemonių ar fizinės prievartos veiksmų praėjusią parą panaudoti jiems neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Į šalį šiemet per pasienį su Baltarusija pateko beveik 4,2 tūkst. neteisėtų migrantų, dauguma jų – irakiečiai.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali situacija. Rugpjūčio pradžioje siekiant stabdyti neteisėtą migraciją pasienyje imta naudoti apgręžimo politiką.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite