Angle down Atgal

Baltarusijos oro bendrovei „Belavia“ ES uždraus nuomotis orlaivius (papildyta)

Europos Sąjunga, reaguodama į migrantų krizę prie Lenkijos sienos, įves sankcijų Baltarusijos oro bendrovei „Belavia“ ir tarptautinėms firmoms, susijusioms su neteisėta migracija, antradienį sakė Bendrijos aukščiausio rango pareigūnai.

Sankcijų paketą valstybės narės patvirtins artimiausiomis dienomis, bet Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis (Šarlis Mišelis) ir Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) atskleidė detalių, kalbėdami Europos Parlamente.

Kreipdamasi Į europarlamentarus U. von der Leyen Baltarusijos autoritarinio lyderio Aliaksandro Lukašenkos režimą dėl migrantų iš Vidurinių Rytų nukreipimo Lenkijos link apkaltino „hibridine ataka prieš ES“.

Pasak jos, EK parengs kelionių agentūrų ir transporto firmų, susijusių su migrantų vežimu į bloką, „juodąjį sąrašą“ ir pateiks jį EP bei šalims narėms tvirtinti.

„Siūlome taisykles įtraukti į „juoduosius sąrašus“ visas transporto priemones ir būdus, susijusius su prekyba žmonėmis ir nelegaliu migrantų gabenimu“, – sakė U. von der Leyen.

Ji pridūrė, kad priemonės bus koordinuojamos su Didžiąja Britanija, Kanada ir Jungtinėmis Valstijomis.

Ch. Michelis Europos Parlamentui sakė, kad ES uždraus Baltarusijos oro vežėjų flagmanei „Belavia“ įsigyti lėktuvų išperkamosios nuomos būdu, plėsdama sankcijas Minsko režimui dėl migrantų krizės prie Bendrijos rytinių sienų,

„Belavia“ daugumą savo lėktuvų nuomoja iš firmų ES šalyse narėse, pirmiausia Airijoje.

Ch. Michelis sakė įstatymų leidėjams, kad ES narės „artimiausiu laiku“ priims sprendimą dėl išplėstų sankcijų paketo ir kad į jį bus įtrauktas draudimas „Belavia“ įsigyti lėktuvų išperkamosios nuomos būdu iš Bendrijoje įsikūrusių bendrovių.

„Neleisime Baltarusijos režimui mūsų bauginti ir kenkti mūsų vertybėms bei mūsų vienybei“, – sakė jis, pateikdamas „tik vieną“ būsimų sankcijų pavyzdį.

„Didžioji dalis bendrovės „Belavia“ lėktuvų – laineriai, nuomojami iš ES bendrovių. Kai tik bus priimtas atitinkamas sprendimas, o tai yra neišvengiama, lėktuvų nuoma bus sustabdyta“, – pabrėžė Ch. Michelis.

Briuseliui pasiskundus, kad migrantai viliojami į Baltarusiją apgaulingais pažadais apie galimybę patekti į ES narę Lenkiją, kelios Vidurinių Rytų oro bendrovės jau sustabdė skrydžius į Minską ar smarkiai sumažino jų skaičių.

Migrantai, tarp kurių yra daug nuo karo ir skurdo bėgančių žmonių, skrydžiui į Baltarusiją su turistine viza išleidžia tūkstančius dolerių, o prie ES sienų susiduria su pjaunančios vielos užtvaromis ir sunkiomis lauko sąlygomis atšalus orams.

Vakarai kaltina Baltarusiją organizuojant šią krizę ir tokiu būdu keršijant ES už sankcijas, paskelbtas Minsko režimui dėl represijų prieš opoziciją.

Migrantai sako, kad nori per Lenkiją patekti į Vokietiją, o A. Lukašenka yra užsiminęs, kad, jeigu reikia, jis yra pasirengęs juos ten nuskraidinti, ir kaltina Briuselį atsisakant derėtis dėl jų likimo.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite