Angle down Atgal

Baltarusijoje pranešama apie dar vieno protestuotojo mirtį: vyras buvo pašautas

Minsko karinėje ligoninėje mirė 43-ejų Henadzis Šutavas, kuris buvo pašautas per Breste rugpjūčio 11-ąją vykusią protesto akciją, trečiadienį pranešė portalas tut.by.

„Su liūdesiu pranešame, kad rugpjūčio 19 dieną mirė Baltarusijos Respublikos pilietis Henadzis Šutavas. Rugpjūčio 13-ąją jis, būdamas sunkios būklės, buvo perkeltas iš Bresto apskrities greitosios pagalbos ligoninės į Gynybos ministerijos ligoninę. Rugpjūčio 18-osios vakarą jo būklė staigiai pablogėjo, ir, nepaisant visų gydytojų pastangų, paciento išgelbėti nepavyko“, – sakoma per susirašinėjimo platformą „Telegram“ paskelbtame VRM pranešime.

Kaip pranešama, artimieji dvi dienas negalėjo rasti H. Šutavo. Vėliau buvo išsiaiškinta, kad iš pradžių jis buvo atvežtas į Bresto srities ligoninę, o paskui sraigtasparniu buvo nugabentas į karinę ligoninę Minske.

Anksčiau, remdamasis H. Šutavo dukra Liudmila, portalas pranešė, kad jis turi šautinę žaizdą, „smegenų pažeidimai yra sunkūs ir dideli, o gydytojai neteikia jokių prognozių“.

Anksčiau oficialiame Vidaus reikalų ministerijos pranešime buvo patvirtinta, kad policijos pareigūnai panaudojo tarnybinius ginklus Breste rugpjūčio 11-osios vakare.

„Breste grupė agresyviai nusiteikusių piliečių su armatūra rankose užpuolė policijos pareigūnus. Įspėjamieji šūviai jų nesustabdė. Norint apsaugoti darbuotojų gyvybę ir sveikatą, buvo panaudoti ginklai. Vienas iš užpuolikų buvo sužeistas“, – pranešė Vidaus reikalų ministerija.

Rugpjūčio 9–11 dienomis į greitosios pagalbos medikus ir ligonines Breste kreipėsi apie 100 žmonių, patyrusių minkštųjų audinių sumušimų, rankų ir kojų, krūtinės ir pilvo sužalojimų. 23 žmonės paguldyti į ligoninę, kai kuriems iš jų prireikė operacijų.

Kaip skelbta anksčiau, rugpjūčio 9–11 dienomis saugumo pajėgos agresyviai vaikė protesto akcijų dalyvius Minske ir kituose Baltarusijos miestuose, įskaitant Brestą, kur vyko demonstrantų ir milicijos susirėmimai.

Nuo rugpjūčio 9-ąją įvykusių Baltarusijos prezidento rinkimų, kuriuos opozicija laiko suklastotais, šalį krečia beprecedenčio masto protestai. Oficialūs rezultatai rodo, kad rinkimus laimėjo nuo 1994 metų šaliai vadovaujantis A. Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų, bet opozicija teigia, kad tikroji nugalėtoja yra Sviatlana Cichanouskaja, anot rinkimų komisijos, gavusi kiek daugiau nei 10 proc. balsų.

Rinkimų dienos vakarą ir porą vėlesnių dienų Baltarusijos saugumo pajėgos mėgino nuslopinti protestus brutaliomis priemonėmis. Prieš demonstrantus buvo naudojamos kurtinamosios granatos, ašarinės dujos, guminės kulkos ir ašarinės dujos. Kaip rodo oficialūs duomenys, buvo sulaikyta apie 6,7 tūkst protestuotojų, per 250 žmonių buvo sužeisti ir hospitalizuoti.

Anksčiau buvo skelbta, kad žuvo mažiausiai du žmonės, iš jų vienas – per demonstraciją, o kitas – sulaikymo įstaigoje. H. Šutavas tapo trečiąja žinoma ir patvirtinta šių protestų auka.

Įvykių liudininkai ir paleisti protestuotojai pasakojo, kad prieš milicija areštuotus žmones mušė, kankino, taikė psichologinį smurtą.

Nuo rugpjūčio 12-osios teisėsaugos pareigūnai didelio smurto nebenaudojo, nors buvo pranešama apie tolesnius areštus.

Antradienį nepriklausomos žiniasklaidos priemonės taip pat pranešė apie vieną protestų dalyvį, žuvusį per eismo įvykį neaiškiomis aplinkybėmis.

 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite