Angle down Atgal

BALTA KAVA: Tvari įmonės veikla – misija įmanoma

Spalio 14 d. skaidriai ir atsakingai veikiantį verslą vienijanti iniciatyva „Baltoji banga“ pakvietė Šiaulių verslo bendruomenę išgerti baltos kavos ir pasidalinti gerąja patirtimi diegiant tvarios veiklos principus savo veikloje. Renginyje, kartu su Audrone Alijošiūte Paulauskiene, socialinės verslo atsakomybės, darnaus vystymosi politikos eksperte, verslo atstovai diskutavo, koks veikimas yra tvarus, kokie yra pagrindiniai darnios veiklos elementai, kodėl įmonės turi judėti link tvaraus veikimo, kokia yra Šiaulių regione veikiančių verslų patirtis ir iššūkiai judant tvarumo link.

Renginio dalyvius sveikindama Šiaulių miesto vicemerė Simona Potelienė, pasidžiaugė, kad tokia diskusija vyksta pačio verslo iniciatyva, kas rodo įmonių brandą ir pasirengimą judėti didesnės atsakomybės link.

Skaidraus verslo iniciatyvos „Baltoji banga“ vadovė Ieva Lapeikienė akcentavo, kad įmonių atsakomybė ir judėjimas tvarumo link yra nuolatinis procesas. Į jį įsitraukusios bendrovės gerina savo valdymą, o ilgainiui mažina arba neutralizuoja poveikį aplinkai, prisideda prie visuomenės gerovės. Įmonės atsakomybė prasideda nuo labai paprastų dalykų: mokesčių mokėjimo, įstatymų laikymosi, sąžiningos ir skaidrios veiklos. Būtent skaidri įmonės veikla turi būti tvaraus, ilgalaikę vertę akcininkams ir visuomenei kuriančio verslo pagrindas.

„Baltoji banga“ šiuo metu vienija virš 80 įmonių, kurios, prisijungdamos prie iniciatyvos gauna pirmąjį Lietuvoje skaidraus verslo ženklą „Baltoji banga“. Šiuo ženklu įmonė informuoja savo partnerius, klientus ir visuomenę, apie savo veikimo principus bei įsipareigoja  užtikrinti bent minimalius atsakingos veiklos standartus: skaidriai atsiskaityti su savo darbuotojais ir mokėti visus mokesčius, veiklą vykdyti nepažeidžiant LR įstatymų ir sąžiningai dalyvauti viešuosiuose pirkimuose. Visos „Baltosios bangos“ įmonės prisijungia savo noru, atsižvelgiant į iniciatyvos partnerių: Valstybinės mokesčių inspekcijos, Valstybinės darbo inspekcijos, Lietuvos Specialiųjų tyrimų tarnybos, kreditų biuro „Creditinfo“, rekomendacijas. Tai ne tik skatina įmones jungtis prie skaidraus verslo iniciatyvos, bet ir siunčia vartotojui žinutę, kad jie gali rinktis skaidriai ir atsakingai veikiančio verslo prekes ar paslaugas.

„Balta kava“ – skaidraus verslo iniciatyvos „Baltoji banga“ rengiamas diskusijų ciklas, siekiant skatinti skaidriai, sąžiningai ir atsakingai veikiančių įmonių dalijimąsi patirtimi, gilinti rinkos dalyvių žinias verslo etikos srityje, padėti suprasti, kokios priemonės yra veiksmingiausios siekiant kurti etiško verslo kultūrą Lietuvoje veikiančiose. Diskusijų ciklas yra finansuojamas iš Europos sąjungos struktūrinių fondo lėšų, projekto Nr. 08.5.1-ESFA-V-423-02-0001 „Įmonių socialinės atsakomybės skatinimas“, kurio tikslas - sukurti funkcionalią socialinės atsakomybės sistemą, kuri skatintų įmones savo veikloje taikyti socialinės atsakomybės principus bei informuoti ir šviesti visuomenę įmonių socialinės atsakomybės (toliau – ĮSA) srityje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite