Angle down Atgal

Balsuoti užsienyje jau registravosi daugiau 40 tūkstančių rinkėjų

Balsuoti užsienyje Seimo rinkimuose jau registravosi per 40 tūkst. rinkėjų, registracijai einant į pabaigą sako Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovė Laura Matjošaitytė.

„Naujausiais duomenimis, jau gerokai per 40 tūkst. yra užsiregistravusių, norinčių balsuoti užsienyje. Palyginti su 2016 metais, proveržis yra didžiulis, 2016 metais rinkėjų, norinčių balsuoti užsienyje, buvo šiek tiek daugiau nei 19 tūkstančių“, – per spaudos konferenciją trečiadienį sakė VRK vadovė.

Maždaug pusėje diplomatinių atstovybių registracija jau baigėsi, trečiadienį iki vidurnakčio dar galima užsiregistruoti balsuoti Baltarusijoje, Estijoje, Graikijoje, Kaliningrade, Sovetske; ketvirtadienį iki vidurnakčio – Jungtinėje Karalystėje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Prancūzijoje, Suomijoje, Seinuose.

Registracija penktadienį dar vyks norintiems balsuoti Los Andžele, Niujorke, Lenkijoje, šeštadienį iki vidurnakčio vyks registracija balsuoti Airijoje, sekmadienį – Vokietijoje.

Didžioji dauguma užsienio rinkėjų, per 90 proc., pageidauja balsuoti paštu. Balsavimas tik paštu kol kas patvirtintas keturiose diplomatinėse atstovybėse: ambasadoje Izraelyje ir Generaliniame konsulate San Paule, taip pat Generaliniame konsulate Los Andžele ir Generaliniame konsulate Niujorke JAV.

VRK vadovė L. Matjošaitytė patvirtino, kad balsavimą organizuoti tik paštu planuojama Šveicarijoje. 

„Rytoj VRK posėdyje planuojame priimti sprendimą, kad galbūt ir Šveicarijoje reikėtų organizuoti balsavimą paštu, o visose kitose atstovybėse ir įstaigose balsavimas bus organizuojamas gyvai, ir atstovybėse“, – sakė L. Matjošaitytė.

Balsavimą užsienyje organizuoja 51 Lietuvos diplomatinė atstovybė ir konsulinė įstaiga.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite