Angle down Atgal

Balandžio 30-oji: vardadieniai, astrologija

Balandžio 30-oji – Tarptautinė džiazo diena. Valpurgijos naktis.

Tarptautinė džiazo diena balandžio 30-ąją švenčiama Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) iniciatyva. UNESCO ir valstybės narės siekia suburti džiazo bendruomenę, paskatinti renginių ir festivalių organizatorius kuo plačiau ir kūrybingiau minėti šią dieną.

Valpurgijos naktis – tai pagoniška senovės germanų pavasario šventė. Iki šiol ji ypač triukšmingai švenčiama Vokietijoje, Harco regione. Naktį iš balandžio 30-osios į gegužės 1-ąją persirengėliai (raganos ir velniai) triukšmaudami eina Harco regiono miestelių gatvėmis, o nakčiai lipa į Brokeno kalną, kur iki ryto kūrena laužus. Buvo tikima, kad šią naktį raganos išteka už velnių, kad tai jų vestuvių puota. Šventė skirta prikelti pavasarį. Tuo ji siejasi su lietuvių pagonių švente Užgavėnėmis.

Valpurgijos pavadinimas siejamas su anglų misionierės Saint Valpurgos vardu (710 – 779 m.). Ji kaip misionierė su broliu buvo atvykusi į Vokietiją. Manoma, kad ji mirė naktį iš balandžio 30 į gegužės 1 d.

Balandžio trisdešimtoji, penktadienis – 120-oji metų diena (penktoji 17-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 245 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Marijonas, Skaudmina, Skaudminas, Skaudminė, Skaudvilas, Skaudvilė, Sofija, Vaišmantas, Vaišmantė, Virbutas;

rytoj: Gražina, Vidmantas, Vidmantė, Zigmantas, Zigmas, Žilvinas, Žilvinė, Žygimantas;

poryt: Atanazas, Eidmantas, Eidmantė, Eidmina, Eidminas, Eidminė, Eidotas, Eidotė, Meilė, Sigismundas, Sigizmunda, Sigizmundas.

*************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 05.45, leidžiasi 20.48. Dienos ilgumas – 15.03.

Šiandien – penktoji Mėnulio pilnaties diena.

Saulė Jaučio ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Tas, kuris nemyli laisvės ir tiesos, gali būti galingu žmogumi, bet didžiu netaps niekados“ (Volteras).

**************

Astrologinė prognozė balandžio 30-ajai, penktadieniui

AVINAS. Nereikės daug pastangų, kad įrodytumėte ir pasiektumėte savo. Iš oficialios įstaigos galite gauti žinią. Netikėtu pasiūlymu gali nustebinti mažai pažįstamas žmogus.

JAUTIS. Regis, reikės kažką nuspręsti reikaluose, susijusiuose su nekilnojamuoju turtu, draudimu, nuoma ar investicijomis. Apgalvokite, apskaičiuokite, kiek kas kainuos.

DVYNIAI. Aktyviai bendrausite, tačiau atsiras oponuojančių pašnekovų. Reikės gintis, įrodinėti, kad esate teisūs. Gali atsinaujinti seni ryšiai – tiek dalykiniai, tiek asmeniniai.

VĖŽYS. Gali vykti jūsų jėgų ir galimybių patikrinimas darbe. Nekelkite pretenzijų, nesivadovaukite ambicijomis – mokėkite vertinti tai, ką likimas jums duoda.

LIŪTAS. Netikėtumai tykos įvairiose srityse. Jūsų neįprastas požiūris, projektas gali sulaukti pritarimo. Nors originalumas bus svarbiausias veiksnys, atkreipiant dėmesį į keliamą klausimą, visgi ne mažiau svarbus bus įdirbis ir kompetencija.

MERGELĖ. Šiandien jus ypač trauks visa, kas malonu, brangu ir gražu. Regis, būsite raginami rizikuoti, kažką pirkti, investuoti ar skolinti. Atsargiai tokiuose reikaluose, ypač jei jums nepritaria šeimos nariai.

SVARSTYKLĖS. Šiandien būsite aktyvūs, nenustygstantys. Visomis išgalėmis stengsitės kontroliuoti situaciją ir aplinkinius. Jausitės turį teisę kitiems diktuoti sąlygas ir mokyti.

SKORPIONAS. Gali išsispręsti pinigų, nuosavybės klausimas, arba jums tiesiog neblogai seksis rūpintis nekilnojamojo turto, žemės reikalais. Galbūt neatsispirsite pagundai įsigyti šį tą nebūtina iš drabužių, kosmetikos ar namų apyvokos daiktų.

ŠAULYS. Jūsų reikalai gali kiek komplikuotis, jeigu nesiliausite elgtis lengvabūdiškai. Kažkokia diskusija aktualiu klausimu ar artimo žmogaus patarimas gali būti labai vertingas.

OŽIARAGIS. Šiandien nelengva bus viską suspėti ir suderinti. Nenumatytos problemos ir sveikata kaišios pagalius į jūsų pastangų ratus. Turite labiau saugoti savas ir svetimas paslaptis.

VANDENIS. Aktyviai rodysite iniciatyvą, su užsidegimu imsitės visuomeninių reikalų. Turėsite galimybę užburti savo protingais postringavimais tą asmenį, kurį siekėte sudominti.

ŽUVYS. Šiandien neblogai judės darbai, nesunkiai įtiksite viršininkams, kolegoms. Tačiau aplinkinių dėmesio, šurmulio bei kalbų bus daugiau, nei norėtųsi. Tai vargins, vers prisiderinti.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite