Angle down Atgal

Balandžio 23-oji, šv. Jurgio Ganiklinio diena

Tai yra skaitytojo nuomonė, už kurios turinį Etaplius.lt redakcija neatsako.

Šv. Jurgis - Lietuvos antrasis Globėjas. Nuo seno šią diena buvo švenčiama gyvulių globėjo Ganiklinio ir žalumos šventė.

Iš vaikystės prisimenu, kokios garbingos vykdavo pamaldos, skirtos šv. Jurgiui. Tą dieną būtinai reikėjo raguočius ir visus kanopinius gyvulius išvaryti į ganyklą, tai yra, pavesti visų gyvulių globėjui. Prisimenu, kaip ankstį ryta mano amžinąjį atilsį pusbrolis Jonas jau pūsdavo iš karklo žievės susuktą triūbą. Aš irgi prisijungdavau su savo karvute prie jo bandos. Ganydavo ir daugiau žmonių savo karvutes atsivarę po taip vadinamą Vaitiekaus mišką iš Bazilionų miestelio. Ganydami nusivarydavome savo karvutes į Simoniškes. Linksma būdavo, mat daug prisirinkdavo piemenėlių, tai kiekviena karvutė turėjo savo piemenį. Susigalvodavome visokių žaidynių, net pamiršdavome ir savo karvutes. O šios, pajutusios, kad mes jas pamiršome, nužygiuodavo ir toli į mišką, priseidavo ieškoti.

Tai kas tas šv. Jurgis, kuris taip gerbiamas? Štai Šiauliai turi šv. Jurgio bažnyčią, kurią praeityje komunistinio ateizmo paauklėti komsomolcai net buvo uždegę. Apie tai labai plačiai buvo kalbama. Pagal vardų kalendorių JURGIS, karys, kankinys minimas apie 303 m.

Jurgio tėvas buvęs persas, o motina kilusi iš Kapadokijos. Jis buvo nukankintas turkų, kurie naikino krikščionis. Jis buvęs narsus karys, išgelbėjo Virito miesto (Palestina) gyventojus nuo ežere gyvenusio slibino. Žodžiu, jis kovojo su blogiu.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite