Angle down Atgal

Baigus savaitės darbus, atgaivą kauniečiams teiks koncertas „Užburiantis fortepijono skambesys“

Ugningu ir precizišku dirigavimu klausytojus visame pasaulyje stebinanti geriausia dirigente pripažinta Mirga Gražinytė-Tyla - ne vienintelė šeimoje garsi muzikė. Garsių koncertų salių durys įvairiose šalyse veriasi ir jos sesei pianistei Onutei Gražinytei.

Tačiau daugybę pasirodymų užsienyje surengianti pianistė visada džiaugiasi atsiradusia galimybe muzika dalintis su gimtosios šalies klausytojais.

Todėl penktadienio vakarą ji kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru, diriguojamu Vilmanto Kaliūno, Kauno valstybinės filharmonijos scenoje atliks Ferenco Listo „Koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 1 Es-dur“. Koncerte „Užburiantis fortepijono skambesys“ taip pat bus atliekami kompozitoriaus Felikso Mendelsono opusai.

Gimusi muzikų šeimoje, Onutė, padedama mamos pianistės Sigutės Gražinienės, skambinti fortepijonu pradėjo būdama vos penkerių metų. Baigusi Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą, 2015 metais ji išvyko studijuoti į Hanoverio muzikos, teatro ir medijos akademiją. Čia O. Gražinytė groja trio ansamblyje su dviem dainininkėmis, taip pat dažnai koncertuoja su smuikininke Ioana Cristina Goicea.

Kauno miesto simfoninio orkestro vadovas Algimantas Treikauskas primena, kad O. Gražinytė yra dešimties nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatė. Talentingoji pianistė solo rečitalius atliko Lietuvoje, Lenkijoje, Šveicarijoje, Baltarusijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Estijoje, Italijoje, Olandijoje, Austrijoje, Danijoje ir kitur. Ji grojo su Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Kauno miesto ir Lietuvos valstybiniu simfoniniais orkestrais, Alikantės filharmonijos jaunimo, Zalcburgo „Mozarteumo“ bei Liono nacionaliniu orkestrais. 2016 metų rugsėjį Onutė pirmąkart pasirodė Klaipėdos koncertų salėje kaip solistė su Klaipėdos kameriniu orkestru. Šiai programai dirigavo jos sesuo Mirga Gražinytė-Tyla.

Pernai Bukstehudės vasaros festivalyje (netoli Hamburgo) pianistei O. Gražinytei įteiktas žymaus kinų muziko Haiou Zhango prizas. Jis jai atvėrė duris į daugiau nei dešimtį koncertų salių, suteikė galimybę solo rečitaliams Vokietijoje, Italijoje, Kinijoje. Taip pat – ir ir pasirodymams su festivalio orkestru bei Sankt Peterburgo filharmonijos kameriniu orkestru.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite