REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Gegužės 22 d. 11:22

Baigtos tarptautinės oro pratybos „Budrus sakalas 2022“

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


217496

Baigėsi gegužės 17-21 dienomis vykusios Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų ir sąjungininkų pratybos „Budrus sakalas 2022“.

Tiek šviesiu, tiek tamsiu paros metu oro gynybininkai vykdė užduotis bei sąveiką su Lietuvos ir sąjungininkų padaliniais Radviliškio ir Šiaulių rajonuose bei Šiaulių mieste. Pratybų metu Lietuvos ir sąjungininkų kariai planavo, vykdė oro gynybos operacijas, įskaitant kovinį patruliavimą, mūšio valdymą ir kuro papildymą ore, taip pat treniravosi oro operacijų centre.

Karinių oro pajėgų pratybose dalyvavo Jungtinių ekspedicinių pajėgų, Baltijos oro policijos misiją vykdantys Belgijos, Čekijos, Ispanijos, Prancūzijos kariai ir orlaiviai, JAV Jūrų pėstininkų korpuso kariai, Karinių oro pajėgų štabo, Aviacijos bazės, Oro gynybos bataliono, Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos, Ginkluotės ir technikos remonto depo, taip pat Karo policijos, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės kariai.

Pratybų „Budrus sakalas 2022“ metu naudoti trumpojo nuotolio raketiniai oro gynybos kompleksai RBS70 ir GROM, apžvalgos radarai „Giraffe MkIV“ ir „Sentinel“ bei vidutinio nuotolio oro gynybos sistema - NASAMS. Pratybose dalyvę JAV jūrų pėstininkų korpuso kariai naudojo Lietuvoje dislokuotą multifunkcinį oro operacijų valdymo centrą kartu su antžeminiu radaru. Naikintuvai „EF-2000“ ir kuro papildymo ore orlaivis „Voyager“ skrydžius vykdė iš Jungtinės Karalystės.

Didinant Jungtinės Karalystės vadovaujamų Jungtinių ekspedicinių pajėgų (JEF) įsitraukimą Baltijos regione bei sąveiką su NATO pajėgomis gegužės 2 dieną pirmą kartą Lietuvoje dislokuotas Nuolatinis jungtinių pajėgų štabas.

JEF yra aukštos parengties, daugiau kaip 10 tūkst. karių daugiašalis junginys, įkurtas 2015 m. ir sudarytas iš dešimties Europos valstybių partnerių skiriamų jūrų, oro, sausumos pajėgų. Šios pajėgos skirtos reaguoti į netikėtas krizines situacijas Europoje ir už jos ribų, pradedant humanitarine parama, atgrasymu ir baigiant kovinėmis operacijomis, vykdomomis su Europos Sąjungos, NATO ir Jungtinių Tautų mandatu.

 

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA