Angle down Atgal

Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl galimos korupcijos Telšių rajono savivaldybėje

Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Šiaulių apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl galimos korupcijos Telšių rajono savivaldybėje.

Šioje byloje prieš teismą stos kyšininkavimu ir papirkimu kaltinamas buvęs Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius S. U. Be to, kaltinimai dėl kyšininkavimo pareikšti ir buvusiam jo pavaduotojui K. A., Savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjai L. S., Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjui G. L., buvusiam tarybos nariui, privačios bendrovės vadovui J. B. Dar trys privačių bendrovių vadovai bus teisiami dėl galimo Savivaldybės tarnautojų papirkimo.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnams atlikus ikiteisminį tyrimą, nustatyta, kad kyšininkavimu kaltinami Telšių rajono savivaldybės tarnautojai, būdami atsakingi už įvairias Savivaldybės vykdomų viešųjų pirkimų procedūras, priėmė kyšius iš pirkimuose dalyvaujančių minėtų įmonių vadovų už išskirtinių sąlygų sudarymą ir palankumą šioms įmonėms laimėti Savivaldybės organizuojamus pirkimus.

Kaltinamieji nepripažįsta padarę šiuos nusikaltimus. Baudžiamasis kodeksas už papirkimą (227 str. 1 d.) numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 4 metų, o už kyšininkavimą (225 str. 1 d.) – baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 5 metų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite