Angle down Atgal

Marijampolė atsinaujina – baigta tvarkyti Gedimino gatvės atkarpa

Vasarą prasidėję Gedimino gatvės atkarpos nuo Gedimino g. 70 iki Vasaros gatvės remonto darbai baigti. Vyriausybei skyrus papildomą finansavimą iš Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plano, šiai atkarpai remontuoti buvo skirta daugiau nei 400 tūkst. eurų.

Tvarkytoje gatvės atkarpoje buvo nutiesta apie 500 metrų naujo asfalto, o abiejose gatvės pusėse atnaujinti pėsčiųjų takai. Nuo šiol vairuotojai važiuojamąja kelio dalimi judės patogiai, o lygių betoninių trinkelių šaligatviais galės saugiau eiti pėstieji, riedėti mamos su vežimėliais, vaikai su dviračiais, riedučiais ar paspirtukais. Artėjant prie kiekvienos pėsčiųjų perėjos šaligatvio pabaigoje įrengtos raudonos ir geltonos spalvos betoninių trinkelių nuožulnios plokštumos su įspėjamaisiais paviršiais akliesiems ir silpnaregiams.

Pėsčiųjų saugumui perėjos Gedimino gatvėje – su saugumo salelėmis. Labai svarbu ir tinkamas perėjų apšvietimas, kuris neabejotinai pagerina matomumą, todėl perėjose įrengtas kryptinis apšvietimas. Šviesos srautas sukoncentruojamas siaurame ruože, taip padidinant pėsčiųjų saugumą perėjose naktį, temstant ir kai matomumas yra itin prastas. Kryptinis pėsčiųjų perėjų apšvietimas ne tik didina eismo dalyvių saugumą, bet ir LED šviestuvų dėka taupo elektros energiją. Dalis šviestuvų buvo atnaujinti ir tvarkytoje gatvės atkarpoje – senieji buvo pakeisti šiuolaikiškais LED šviestuvais.

„Tikiuosi, kad atsinaujinusi ir pasikeitusi Gedimino gatvė ilgai tarnaus gyventojams ir užtikrins patogų bei saugų judėjimą visiems eismo dalyviams. Siekiame, kad patogus ir saugus judėjimas būtų užtikrintas įvairiuose mikrorajonuose, visiems gyventojams, todėl šiuo metu infrastruktūros tvarkymo darbai intensyviai vyksta ir kitose miesto vietose.“, – sako Marijampolės savivaldybės meras Povila Isoda.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite