Angle down Atgal

Baigiami rekonstruoti pėsčiųjų takai Ventos gatvėje Kuršėnuose

Prasta pėsčiųjų ir dviračių takų būklė Ventos gatvėje Kuršėnuose kėlė nepatogumus gyventojams - danga ištrupėjusi, lyjant lietui ant jų susidarydavo balos ir purvynai, nepatogu buvo prasilenkti dviratininkams, takai nebuvo pritaikyti važiuoti su vaikiškais vežimėliais ar neįgaliesiems.

Todėl Šiaulių rajono savivaldybė, įgyvendindama projektą „Šiaulių rajono pėsčiųjų ir dviračių takų rekonstrukcija ir plėtra“ išsikėlė tikslą pagerinti pėsčiųjų ir dviratininkų susisiekimo sąlygas Šiaulių rajone, o taip pat Kuršėnuose, siekiant padidinti rajono gyventojų mobilumą ir prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo.

Įgyvendinant projektą buvo rekonstruojami Ventos gatvės pėsčiųjų takai – vienoje gatvės pusėje įrengiant pėsčiųjų ir dviračių, o kitoje – pėsčiųjų taką. Bendras rekonstruotų takų ilgis – 1,86 km.

Darbus atliko Alfonso Jokūbaičio firma „Vorupė“.

Firmos „Vorupė“ vadovas Alfonsas Jokūbaitis pripažino, kad nuo grafiko buvo atsiliekama, nes buvo nenumatytų kliūčių – reikėjo iškelti aukštos įtampos elektros kabelius, tako vieta buvo tikslinama.

Projekto vadovė Aldona Papečkytė pažymėjo, jog iškilo keblumų įrengiant pėsčiųjų taką. Pagal projektą buvo numatyta neįgaliesiems skirtą juostą tiesti viduryje pėsčiųjų tako, tačiau paaiškėjo, kad tai gana sudėtinga ir reikalauja papildomų darbo sąnaudų. Sutarus su neįgaliųjų organizacija, neįgaliųjų vedimo sistema suformuota pėsčiųjų tako krašte.

Atlikus rekonstravimo darbus bus užtikrinamos geresnės susisiekimo sąlygos pėstiesiems ir dviratininkams, didinamas miesto gyventojų mobilumas. Taip skatinant miesto gyventojus mažesnius atstumus keliauti pėsčiomis ar dviračiais, mažiau naudotis automobiliais, todėl bus prisidedama ir prie aplinkos taršos mažinimo. Be to, dėl sumažėjusio pėsčiųjų srauto važiuojamoje kelio dalyje pagerės eismo saugumo sąlygos visiems eismo dalyviams.

Tikimasi, kad projekto įgyvendinimas prisidės prie susisiekimo sąlygų gerinimo miesto gyventojams, paskatins juos aktyviau naudotis nemotorinėmis transporto priemonėmis bei padės užtikrinti didesnį pėsčiųjų ir dviratininkų saugumą.

Zigmas Ripinskis

Autoriaus nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite