Baidarininkai R. Nekriošius ir A. Olijnikas pateko į pasaulio čempionato finalą

Socialinių tinklų nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt

96042

Segede (Vengrija) vykstančio pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionato vyrų dviviečių baidarių 1000 m distancijos pirmajame pusfinalio plaukime šeštadienį Lietuvos atstovai Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas užėmė antrąją vietą ir pateko į finalą.

Lietuvos duetas distanciją įveikė per 3 min. 17,26 sek.

Greičiau irklavo tik čekai Josefas Dostalas ir Radekas Šloufas (3.16,54).

Finale sekmadienį varžysis devynios įgulos. Šešias pirmąsias vietas užimsiančios komandos iškovos kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes.

Vyrų vienviečių kanojų 1000 m distancijos antrajame pusfinalyje Lietuvos atstovas Vadimas Korobovas (4.04,68) finišavo penktas ir pateko į B finalą (10-18 vietos)

Greičiausias šiame pusfinalyje buvo brazilas Isaquias Dos Santosas - 3 min. 55,73 sek. Šioje rungtyje kelialapius į olimpines žaidynes pelnys penki pajėgiausi kanojininkai, todėl V. Korobovui dėl vietos Tokijo žaidynėse teks dar varžytis 2020 metais.

Neolimpinės vyrų vienviečių kanojų 200 m distancijos rungties pirmajame pusfinalio plaukime nugalėjo ir užtikrintai į finalą pateko Henrikas Žustautas.

Jis finišavo per 38,49 sek. Antras buvo gruzinas Zaza Nadiradzė (38,91 sek.).

Dėl vietos finale šeštadienį dar kovos Lietuvos baidarininkų keturvietė įgula.