Angle down Atgal

Baidarės – viena populiariausių vasaros pramogų: kokį maršrutą geriausia rinktis?

Vasara – puikus metas aktyviai praleisti savaitgalį. Pasirinkę baidares ne tik pailsėsite, pasigrožėsite gamta, bet ir pasportuosite. O kokį maršrutą geriausia rinktis? Mes jums siūlome susipažinti su Aukštaitijos upių labirintais ir išsirinkti sau geriausią variantą.

 

@Trainiskis
@Trainiskis
@Trainiskis
@Trainiskis

Pasigilinti į maršrutą – verta

Visiems svarstantiems apie baidarių nuomą ir plaukimą kyla klausimų dėl maršruto ir kaip išsirinkti tinkamiausią.

Paprastai baidarių plaukimo maršrutai skiriasi tuo, kad yra plaukiama skirtingomis upėmis, ežerais, skiriasi plaukimo trukmė, taip pat maršrutai skirstomi į sudėtingus, paprastus bei vidutinius, todėl atsižvelgiant į tai, kas ketina plaukti baidarėmis yra pasirenkamas tinkamiausias maršrutas.

Pradedantieji dažnai nuvertina maršruto pasirinkimo svarbą, ir mano, kad pasirinkus bet ką bus gerai, tačiau taip dažnai yra pasirenkamas per ilgas ir per sudėtingas variantas. Todėl verta geriau pasigilinti į maršrutą, kad plaukimas baidarėmis būtų tikrai nepamirštamas nuotykis.

Trainiskis.lt siūlo įvairius baidarių maršrutus po įspūdingą Aukštaitijos nacionalinį parką.

@Trainiskis
@Trainiskis
@Trainiskis
@Trainiskis

Kam vertėtų rinktis lengvesnius maršrutus?

Lengvesnius maršrutus dažniausiai renkasi šeimos su mažamečiais vaikais, taip pat tokie maršrutai rekomenduojami senjorams ar tiesiog norintiems ramaus plaukimo.

Vieni lengviausių maršrutų yra plaukiant upe Būka. Plaukiant šia upe pasimėgausite ypatingo grožio vaizdais – tai pats gražiausias maršrutas.

Pirmuoju maršrutu, plaukiant upe Būka – Baluošo ežeras (iki Trainiškio kaimo), plauksite 10 km ir užtruksite apie 4 valandas.

Kelionę Būkos upe pradėsite nuo Lašmens sąsiaurio, pasižyminčio turtinga pelkių flora. Šis sąsiauris – vieta tarp Utenykščio ir Būkos upės. Kelionės metu galėsite ilsėtis etnografinėse vietovėse bei šalia upės įrengtose stovyklavietėse.

Būkos pakrantės remiasi į miškingas girias. Kairėje jūsų plaukimo krypties pusėje puikuojasi Ažvinčių giria, dešiniajame – Vyžių miškas. Taigi, plaukiant šia upe ne tik susipažinsite su turtinga upių flora ir fauna, tačiau ir įsitikinsite, kad Būka – viena švariausių upių Lietuvoje.

Norintiems šiek tiek ilgesnio varianto, bet vis dar ne per daug sudėtingo, rekomenduojame rinktis maršrutą – upė Būka – Almajo ežeras (iki Almajo stovyklavietės). Šiuo maršrutu plauksite 17 km ir užtruksite apie 6 valandas. Plaukdami galėsite aplankyti 7 Baluošo ežero salas, garsųjį Šuminų kaimą. Nusiprausite Ginučių vandens malūno srovėje.

Trainiskis.lt galite išsirinkti net 9 vienos dienos maršrutus, rasite variantų nuo 3,5 valandos plaukimo iki 8 valandų. Bet kuriuo maršrutu plaukdami jūs pasimėgausite ypatingais Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parkų gamtos turtais: miškais, giriomis, pelkėmis, Labanoro fauna.

@Trainiskis
@Trainiskis
@Trainiskis
@Trainiskis

Baidarių entuziastams – 4 dienų maršrutas

Trainiskis.lt internetiniame puslapyje maršrutų pasirinkimas tikrai didelis. Galite rinktis ne tik vienos dienos maršrutą, bet dviejų, trijų ir net keturių dienų maršrutus, taip pat yra galimi ir kiti maršrutų variantai.

Pavyzdžiui, plaukdami dviejų dienų maršrutu upė Kiauna – upė Žeimena (nuo ežero Kiaunas iki Švenčionėlių tilto) nuplauksite 29 km ir užtruksite beveik 10 valandų. Pirmą dieną plauksite 15 kilometrų apie 5 valandas – nuo Kiauno ežero iki Sekluočio ežero. Antros dienos maršrutas kiek trumpesnis, plauksite 14 km ir užtruksite 4,7 valandas – nuo Sekluočio ežero Žeimenos upe iki Telio ežero.

Rytų Lietuvos upės – Aiseta, Kiauna ir Žeimena skirtos tiems, kurie nenusiteikę didelę dalį laiko plaukti ežerais ar lankytis piliakalniuose bei kitose žinomose vietovėse. Kiauna patiks ekstremalesnių pojūčių mėgėjams – tai viena labiausiai vingiuotų Rytų Aukštaitijos upių, besidriekianti per Labanoro miškus ir pelkes. Dviejų dienų baidarių žygis prasideda stovyklavietėje, kuri įsikūrusi maloniais peizažais pasižyminčio Aiseto ežero gale. Dviejų dienų maršrutus galite išsirinkti net iš 7 skirtingų variantų.

@Trainiskis
@Trainiskis
@Trainiskis
@Trainiskis

Na, o visiškiems baidarių entuziastams rekomenduojame išbandyti 3 ar 4 dienų maršrutus. Pasirinkę 3 dienų maršrutą upė Aiseta – upė Kiauna – upė Žeimena (ežeras Aisetas iki Liūlines kaimo) nuplauksite 48, 1 km ir užtruksite apie 16 valandų.

Pasirinkę šį variantą aplankysite Kiaunos kraštovaizdžio draustinį, susitiksite su Gilučio ir Sekluočio ežerų demonstratyviosiomis gulbėmis. Praplauksite Švenčionėlius, kurie daugiau nei prieš 100 metų buvo beveik sunaikinti ugnies, tačiau per kelis dešimtmečius atstatyti. Miestelis pasižymėjo gero susisiekimo geležinkeliais ir pramonės miestu. Po atstatymo miestelis išgyveno Antrojo pasaulinio karo pasekmes.

Trijų dienų maršrutus Trainiskis.lt puslapyje galite rinktis iš 3 variantų.

4 dienų maršrutas gali pasirodyti tikras iššūkis, tačiau jei mėgstate aktyviai leisti laisvalaikį – šis variantas kaip tik jums. Pasirinkę maršrutą upė Būka – upė Srovė – ežeras Asalnai – ežeras Žeimenys – upė Žeimena (iki Liūlinės kaimo) jūs nuplauksite 71 km ir užtruksite apie 38 valandas.

Aplankysite 7 Baluošo ežero salas, garsųjį Šuminų kaimą, plauksite upe Būka – vieną švariausių ir miškingiausių Lietuvos upių. Nusiprausite Ginučių vandens malūno srovėje, galėsite užlipti į Puziniškio piliakalnį, aplankysite senovinę Palūšės bažnyčią su varpine. Taip pat praplauksite pro Žeimenos ichtiologinį draustinį, Labanoro regioninį parką, istorinius Švenčionėlius. 4 dienų maršrutus galite rinktis iš 2 variantų.

Būna, kad savarankiškai išsirinkti maršrutą gana sudėtinga, todėl Trainiskis.lt komanda mielai jums padės ir patars, kuris maršrutas yra tinkamiausias būtent jums.

Kontaktai

Nerijus – +370 621 12075

Tomas – +370 629 28203

Rašykite laiškus el. paštu NerijusGrusnius@gmail.com

 

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite