Angle down Atgal

Bačiūnų gatvės rekonstrukcijos darbus lydi kokybės klausimas

Naujienų platformos Etaplius.lt redakcija sulaukė susirūpinusio šiauliečio skambučio. Anonimu norėjęs išlikti asmuo stebėjosi ir tuo pačiu piktinosi Bačiūnų gatvės remonto darbais.

Šiaulietis papasakojo, kad gyvena netoli Rėkyvos ežero, tad viena iš daugiausiai investicijų pareikalavusių gatvių jam yra gan artima. Asmuo atkreipė dėmesį į tai, kaip yra vykdomi gatvės atkarpos, einančios link Poilsio gatvės, rekonstrukcijos darbai.

Etaplius.lt redakcijai vyras pasakojo, kad iš pat pradžių kelio remonto pagrindui dengti buvo kasama į vieno metro gylį, kiek vėliau – persigalvota, manyta užteks vos pusės metro, o štai dabar asfaltas dengiamas jau ant senojo. Etaplius.lt pasidomėjo, kaip atrodė vykstantys darbai Bačiūnų gatvėje.

 

A. Rutkausko nuotr.
A. Rutkausko nuotr.

Šiauliečio parodytu susirūpinimu, bei kokybės ir defektų klausimu kreiptasi į Šiaulių miesto savivaldybės Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėją Eglę Bružienę.

„Tikrai žmonėm kyla visokių klausimų, kodėl taip daroma, o ne kitaip, kodėl ten galbūt trūksta tvorelės ar takelis kreivesnis. Na, tiesiog, reikia palaukti galutinio rezultato ir tada žiūrėsim, ką gavom. Nes kol darbai nebaigti, komentuoti vieną ar kitą atvejį tikrai labai sudėtinga“, - teigė E. Bružienė.

Anot jos, skirtingos kelio dangos atkarpos reikalauja ir skirtingo darbo pobūdžio.

„Skirtinguose etapuose pritaikytos skirtingos technologijos. Jeigu reikėjo viso, tarkim, visos konstrukcijos keitimo, kituose etapuose yra kitokie sprendimai. Yra numatytas, tarkim, šaltas regeneravimas ir asfalto sluoksniai tam tikro dydžio. Kitur nėra regeneravimo, yra tik asfalto sluoksniai. Tai yra išanalizuota visa situacija ir parinkti tam tikri sprendimai“, - sakė Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja.

Šiaulių miesto mero pavaduotojas Domas Griškevivičius teigia, kad žmonėms rekonstrukcijos darbai atrodo per daug paprasti.

„Žmonėm aišku, kol jie paprastai žiūri, jiem atrodo čia atėjo darbininkas, viską padarė ir viskas labai paprasta, bet projektas yra, sprendiniai yra patvirtinti, jie yra vieši. Jeigu kažkam norisi susipažinti su tais sprendiniais – gali atvykti kiekvieną dieną“, - sakė D. Griškevičius.

A. Rutkausko nuotr.
A. Rutkausko nuotr.

Dėl konkretaus darbo Bačiūnų gatvėje, D. Griškevičius teigia, kad visas darbas vyksta taip, kaip ir buvo numatyta, planuota, tačiau pamini ir variantus, kuomet tenka svarstyti kokybės klausimus.

„Būna tokių atvejų, kai padaro kažką blogai arba ne taip, kaip turėjo padaryt. Tai tam ir yra samdomi FIDIC inžinieriai, prižiūrėtojai, kurie irgi atsako ir neša atsakomybę. Kitas dalykas – jeigu ir tam tikri darbai padaryti, bet galbūt tam tikras brokas išlenda po kažkurio tai laiko, tai tam irgi yra garantiniai laikotarpiai. Viršutiniam sluoksniui – penki metai, kitiems darbams, taip vadinamiems žemės darbams – dešimt metų“, - teigė D. Griškevičius.

A. Rutkausko nuotr.
A. Rutkausko nuotr.

Savivaldybė ramina, mat norint iš naujo perkasti visą kelią – rekonstrukcijos darbų suma ženkliai išaugtų. Kiek anksčiau savivaldybė buvo pranešusi, kad IV etapo darbams 2020 m. numatytas finansavimas iš Kelių priežiūros ir plėtros programos bei Savivaldybės biudžeto lėšų. Šiaulių miesto savivaldybė siekia per 2020 m. atlikti ir užbaigti visus Bačiūnų gatvės rekonstrukcijos darbus. Rekonstrukcijai užsitęsus, išaugtų lėšų poreikis, suprastėtų darbų kokybė, daug daugiau nepatogumų patirtų gyventojai.

comment Skaitytojų komentarai (3)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite