Angle down Atgal

Azerbaidžanietis neteisėtai gabeno keturis Latvijoje prieglobsčio pasiprašiusius tautiečius

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė azerbaidžanietį, automobiliu neteisėtai gabenusį Latvijoje prieglobsčio pasiprašiusius keturis tautiečius. Pirminiais duomenimis, šie Ažerbaidžano piliečiai Latvijoje nesulaukė sprendimų dėl prieglobsčio suteikimo, savavališkai pasišalino iš registracijos centro minėtoje valstybėje ir nusprendė keliauti į Vakarų Europą.

Pirmadienį vakare VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu, kelyje Marijampolė – Suvalkai, patikrinti sustabdė automobilį „Volvo V50“. Mašiną su Nyderlandų numeriais vairavo 58-erių Azebaidžano pilietis. Jis turi leidimą gyventi Nyderlanduose.

Paaiškėjo, kad vairuotojas neteisėtai gabeno keturis asmenis, tarp kurių – vienas nepilnametis. Visi jie – Azebaidžano piliečiai, pirminiais duomenimis, susiję šeimos santykiais.

Nustatyta, kad šie azerbaidžaniečiai yra pasiprašę prieglobsčio Latvijoje. Šioje šalyje jie buvo laikinai apgyvendinti užsieniečiams skirtame registracijos centre ir laukė, kol bus išnagrinėti jų prašymai. Kol nėra priimti sprendimai dėl prieglobsčio suteikimo, užsieniečiai negalėjo išvykti iš Latvijos ir juo labiau keliauti į Vakarų Europą.

VSAT Varėnos pasienio rinktinėje vairuotojui azerbaidžaniečiui dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 6 metų. Gabentoją pasieniečiai uždarė į areštinę.

Prieglobsčio prašytojų šeima naktį praleido Kalvarijos užkardoje. Atlikus apklausas ir kitus formalumus planuojama keturis azerbaidžaniečius grąžinti į Latviją.

Automobilis „Volvo V50“ saugomas Kalvarijos užkardoje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite