Angle down Atgal

Azerbaidžaniečių programišiai teigia įsilaužę į maždaug 90 Armėnijos tinklalapių

Azerbaidžano programišių grupė „Karabakh Hacking Team“ pranešė įsilaužusi į maždaug 90 Armėnijos tinklalapių, Azerbaidžanui pradėjus karinę operaciją Kalnų Karabacho konflikto zonos kontaktinėje linijoje.

„Azerbaidžano programišiai „nulaužė“ iki 90 Armėnijos svetainių ir paskelbė prezidento Ilhamo Alijevo žodžius“, – pareiškė programiškų grupė savo kanale „Telegram“.

Pranešime pažymima, kad svetainėse, į kurias buvo įsilaužta, hakeriai paskelbė 2010 metais Karabache žuvusio azerbaidžaniečių kario Mubarizo Ibrahimovo nuotraukas.

Anksčiau buvo pranešta, kad apie dešimt Armėnijos žiniasklaidos priemonių svetainių sekmadienį tapo kibernetinių atakų aukomis, o įsilaužėliai minėtose svetainėse publikavo Azerbaidžano prezidento atvaizdą.

Azerbaidžane nuo armėnų sukilėlių atidengtos ugnies žuvo 5 asmenų šeima 

 Azerbaidžane per artilerijos ugnį, kurią sekmadienį atidengė armėnų separatistų pajėgos, žuvo penkių asmenų šeima,  pranešė Azerbaidžanas.

Atsinaujinusios kovos Kalnų Karabache jau lėmė civilių ir karių aukas.

„Dėl  [Karabacho sukilėlių] atidengtos ugnies, [Azerbaidžano] Gašalčio kaime žuvo penkių asmenų šeima“, – sakoma Azerbaidžano generalinės prokuratūros pranešime.

Azerbaidžano užsienio reikalų ministras ir ES įgaliotinis aptarė padėtį Kalnų Karabache

Azerbaidžano užsienio reikalų ministras Džeichunas Bairamovas ir ES specialusis įgaliotinis Pietų Kaukaze Toivo Klaaras (Toivas Klaras) sekmadienį bendravo telefonu, kad aptartų padėtį Kalnų Karabacho konflikto zonos kontaktinėje linijoje, pranešė Azerbaidžano užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

„Pokalbio telefonu metu T. Klaaras išreiškė susirūpinimą dėl padėties regione. Tuo pačiu metu ES specialusis atstovas pabrėžė būtinybę imtis tinkamų žingsnių įtampai regione mažinti“, – sakoma pranešime.

Pats Dž. Bairamovas pareiškė, kad kariniai susirėmimai kontaktinėje linijoje įvyko dėl eilinės provokacijos iš Armėnijos pusės.

„Atsakomybė už susiklosčiusią padėtį tenka Armėnijos politinei ir karinei vadovybei“, – pareiškė jis.

„Eilinis Armėnijos agresijos prieš Azerbaidžaną atvejis yra šiurkštus pagrindinių tarptautinės teisės normų ir principų, JT Saugumo Tarybos rezoliucijos, raginančios visiškai ir besąlygiškai išvesti armėnų karius iš okupuotų Azerbaidžano teritorijų, tarptautinės humanitarinės teisės, įskaitant 1949 metų Ženevos konvencijas ir jų papildomus protokolus, pažeidimas“, – pareiškė Dž. Bairamovas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite