Angle down Atgal

Avariniu būdu sustabdyta „Achemos“ veikla: į aplinką pateko teršalai

Apie avariniu būdu sustabdytą gamybinę veiklą Jonavoje įsikūrusioje gamykloje „Achema“ pranešta pirmadienį apie 14.40 val.

BNS skelbia, kad Aplinkos ministerija patvirtino, jog sutrikus gamybos procesams į aplinką pateko teršalai. Gamyklos įrenginiuose susidariusios cheminės medžiagos į aplinką pasklido po to, kai avariniu budu buvo sustabdyta gamyklos veikla.

Į aplinką pateko didesni nei įprastai azoto oksidų bei anglies monoksido kiekiai ir nedidelis kiekis amoniako.

Aplinkos ministerijos teigimu, iš amoniako gamybos įrenginių teršalai į aplinką buvo išmetami dvi valandas. Pirminiais duomenimis, avariją sukėlė elektros įrangos gedimas elektros pastotėje Jonavos mieste.

BNS teigimu, teršalai aplinkinių gyvenviečių nepasiekė. Aplinkos ministerija teigia, kad šiuo metu visi bendrovės įrenginiai veikia įprastu režimu.

Portalui Alfa.lt komentuoja AB „Achema“ technikos direktorius Juozas Tunaitis:

Pirmadienį, lapkričio 25 d. 14.38 val., Jonavos miesto elektros pastotėje dėl išorinio elektros tiekimo įvyko gedimas, dėl kurio nutrūko elektros tiekimas į trąšų gamyklą „Achema“. Dėl to buvo priversti sustoti didžioji dalis „Achemos“ gamybinių cechų. Atnaujinus elektros tiekimą į gamyklą, visi gamybiniai agregatai paleisti antradienį.

Stabdymo metu į aplinką išmetamos įrenginiuose reakcijų metu susidariusios medžiagos, jų kiekis ir įrenginių stabdymo laikas neviršijo bendrovei Aplinkos ministerijos Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidime nustatyto laiko. Todėl priverstinio gamybos stabdymo metu žalos aplinkai nėra padaryta.

Bendrovė su elektros tiekėju AB „Litgrid“ aiškinasi elektros gedimo priežastis.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite