Maksimalus R. Šoliūnienės elektrinio motorolerio greitis – 45 km/h.
Angle down Atgal

Automobilius iškeitė į alternatyvias transporto priemones

Kokia nauda atsisakius automobilio persėsti ant kiek kitokių transporto priemonių? Tai padariusieji sako: „Sutaupytas laikas”. Ir įžvelgia dar keletą privalumų – švaresnė ir tausojama aplinka, saugumas.
Kaip jaučiasi lazdijiečiai, iškeitę automobilius į alternatyvias transporto priemones?

Pirmojo atlyginimo dalis – elektriniam paspirtukui

Miestiečiai prakalbo, kad mato naująjį Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoją Saulių Petrauską, važiuojantį į darbą su elektriniu paspirtuku. Ši transporto priemonė Lazdijuose – ne naujiena, tačiau labiau paplitusi tarp jaunimo. Na, o valdininkas ant paspirtuko iškart patraukė akylų lazdijiečių akis. „Balti marškinukai, juodi akinukai. Džeimso Bondo įvaizdis. Stilingas ir pasitempęs“, – sakė jie.

Man papasakojus tokias miestiečių kalbas, valdininkas šypsojosi: „Na, pasitempęs tik todėl, kad paspirtuku susirietęs pavažiuoti tiesiog negalėčiau.“ Smagu ištiesti nugarą, nes darbas daugiausia sėdimas. Vis tik sąžiningai prisipažįsta, jog pirmomis kelionės dienomis buvo nedrąsus. „Tai labai priklauso nuo požiūrio, – sako valdininkas, kuriam patinka ši transporto priemonė. – Man trys kilometrai kelio nuo namų iki darbovietės. Užtrunku dešimt minučių, panašiai tiek važiuoju ir automobiliu“.

Anot Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojo, jo naujoji transporto priemonė prilyginama dviračiui, tad galintis važiuoti dviračių ir pėsčiųjų takais. „Per ligoninės kiemą – ir aš jau čia, darbo vietoje“, – šypteli. Jo transporto priemonė išvysto iki 25 km/h greitį, įkrovus galima nuvažiuoti 30 km. S. Petrauskas tikina niekur neskubantis, važiuodamas mėgaujasi, o ir su žmonėmis pasišnekučiuojantis, kurie jį stabdo: „Dažniausiai pirmiausia paklausinėjantys apie naująją transporto priemonę, o paskui ir savo rūpesčius išsakantys. Tai man padeda neatitrūkti nuo gyvenimo.“

Kol kas naujojoje darbovietėje viskas gerai. „Žinojau, kur einu. Džiaugiuosi komanda, – sako S. Petrauskas prisipažindamas, jog tik atvykęs iškart kimbantis į darbus, nes dar bevažiuodamas suspėjąs juos pasiplanuoti. – Juk rytas už vakarą protingesnis.”

Jo elektrinis paspirtukas atrado vietą ir savivaldybės garaže. Esą „vyrai atsargiai paklausinėjo ir priėmė“.

S. Petrauskas prisipažįsta, kad ir į senąją savo darbovietę Lazdijų šilumos tinklus važiuodavo ne automobiliu, bet dviračiu. Dabar taip daryti negalintis dėl suprantamų priežasčių: „Dviračiui nėra pritaikyta infrastruktūra, nes atvykus reiktų ir nusiprausti, ir persirengti“.

Žiemą, ko gero, teks sėsti į automobilį. „Tačiau paspirtuku važinėsiu, kol leis meteorologinės sąlygos, kol ledas atsiras – visą vasarą ir gražųjį rudenį“, – viliasi jis.

Anot jo, tai transporto priemonė, kuri tausoja aplinką, o ir pasiklausyti paukščių čiulbėjimo – malonumas, mat elektrinis paspirtukas neskleidžia jokio garso. „Esu gamtos vaikas, ryte kvapai, garsai lydi visą kelią“, – jis sako esąs sveiko, ekologinio gyvenimo būdo propaguotojas. Be to, patogu, laiko neužima daug, nes tik pradėjus eiti naujas pareigas jo labai trūksta. Valdininkas net mąsto, kad tokiomis transporto priemonėmis galėtų pasinaudoti įvairių specialybių žmonės, pavyzdžiui, socialiniai darbuotojai.

Negaliu nepasiteirauti: kiekgi kainavo naujoji transporto priemonė – elektrinis paspirtukas? S. Petrausko manymu, jis sąlyginai brangus. „Gavęs pirmąją algą savo naujojoje darbovietėje, dalį atlyginimo skyriau šiam pirkiniui. Mano elektrinis paspirtukas kainavo 400 eurų“, – sako valdininkas, nė kiek nesigailintis investavęs į tokią transporto priemonę. Tikrai žino, jog padaręs teisingai.

Šeima išpildė svajonę – padovanojo elektrinį motorolerį

Ant elektrinio motorolerio sėdo trijų dukterų mama, Alytaus apskrities VPK Lazdijų rajono PK Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja komisarė Rasma Šoliūnienė, šiuo metu auginanti savo mažąją atžalą. Mieste sutikta jauna moteris maloniai dalijosi įspūdžiais: „Nuo vaikystės mano svajonė buvo motociklai. Esu išbandžiusi ir „Minskutį“, ir JAWA motociklus. Šeimyna jubiliejaus proga padarė staigmeną, išpildė mano seną svajonę – padovanojo elektrinį motorolerį.“

Rasma sako sulaukusi daug dėmesio, kai automobilį iškeitė į elektrinį motorolerį. Žmonės gatvėje atsisuka išgirdę muziką, mat jai taip patinka važinėtis – su muzika. „Muzika groja, o aš su vėjeliu lekiu, ir jokio burzgimo. Tad viešosios tvarkos nepažeisiu net vakare – motoroleris neskleidžia jokio garso“, – tikino ji.

Rasma jau spėjo pavėžinti naująja transporto priemone ir savo mamą, ir vyresniąsias dukras.

Daug kas domisi tokia transporto priemone, vis užduoda nemažai klausimų. „Tai labai ekonomiška ir saugi transporto priemonė“, – teigia pareigūnė, šiuo metu auginanti dukrytę, tad laiką leidžianti namuose. Maksimalus jos elektrinio motorolerio „HAWK 2000“ greitis – 45 km/h. Tai mechanizmas, turintis 2000 W elektros variklį, galinę pavarą, stabdžius. Šis motoroleris neturi aplinką teršiančio variklio, tepimo skysčių ar tepamų mazgų. Jame tėra keturi guoliai priekiniame ir galiniame rate, kurie įdėti gamykloje ir jiems nereikia jokios priežiūros. Įkrautas elektra, jos motoroleris gali nuvažiuoti 60 km.

Kas dar itin svarbu moteriai? Motoroleryje yra talpi daiktadėžė. Anot Rasmos, ji tikrai talpi: „Apsipirkau parduotuvėje. Pilnas krepšys prekių, bet viskas tilpo.“

Pasak R. Šoliūnienės, dabar vasara, karščiai, tad elektrinis motoroleris jai – tiesiog išsigelbėjimas, mat važiuojant vėjelis gaivina.

„Žinoma, yra sava vairavimo specifika“, – prisipažįsta ji.

R. Šoliūnienė rekomenduoja ir kitiems persėsti iš automobilio į alternatyvias transporto priemones. „Saugu, ekonomiška, patogu“, – sako laiminga moteris.

R. Šoliūnienė ant savo blizgančio elektrinio motorolerio iš tolo patraukia dėmesį, mat jos naujoji transporto priemonė – ryškios raudonos spalvos, o ir pati motorolerio savininkė stilingai apsirengusi – raudonai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite