Prie įvažiavimo į Talkšos miško parką stovi motorinių transporto priemonių eismą draudžiantis ženklas. A. Rutkausko nuotr.
Angle down Atgal

Automobilių eismo per Salduvę netoleruos

Salduvės ir Talkšos miško parko pašonėje, Šiaulių rajone formuojamas gyvenamųjų namų kvartalas. Šiaulių miesto valdžia suskubo informuoti potencialius naujakurius, kad iš šio kvartalo norintys patekti į miestą turės vykti aplinkkeliu pro Ginkūnus. Parke esančiu keliu automobilių eismas bus toleruojamas tik su labai retomis išimtimis. Žadama vykdyti griežtą kontrolę ir pažeidėjams bus skiriamos baudos.

Pirmadienio spaudos konferencijoje Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius buvo kategoriškas.

„Čia yra rekreacinė zona pagal Talkšos ežerą, slidinėjimo trasa, nėra galimybių, kad būtų atidaryta plati gatvė, kad automobilių eismas eitų. Norime, kad žinotų sklypų pirkėjai, neturėtų vilčių, kad per Salduvę pateks į miestą, teks važiuoti apvažiavimu, per Ginkūnus. Sklypas suprojektuotas Šiaulių rajono teritorijoje, dėl kitų klausimų prašome kreiptis į rajono savivaldybę“, – komentavo direktoriaus pavaduotojas.

Pavaduotojas yra Saugaus eismo komisijos pirmininkas, tariasi su Kelių policija dėl kontrolės. Bus pasitelkiami ir savivaldybės kontrolieriai. Motorinių transporto priemonių eismas šiuo keliu yra draudžiamas, išskyrus su tam tikromis išimtimis.

„Konstatuojame, kad eismas draudžiamas, kontrolę suaktyvinsim tos atkarpos, kad nebūtų parko teritorija važiuojama. Per parką važinėdavo automobiliai, bus kontroliuojama, įpareigota policija ir koordinacinis skyrius, kaip sustiprinti kontrolę. Keletas sodybų yra Salduvės parke, kurie turi teisę nuvykti ir atvykti į namus, kurių gyvenamoji teritorija Salduvės parke. Kurie gyvens rajone, tuo keliuku negalės važiuoti. Stovi, kad ženklas draudžia eismą, ne visada jis paisomas, ne visada į jį žiūrima, bet dabar kontrolę sustiprinsim“, – aiškino V. Urbonavičius.

Šiaulių rajone, priemiestyje jau būta kuriozų. Štai Žaliūkių kaimas yra prie pat ribos su Šiaulių miestu ir turi vienintelį įvažiavimą. Planuojant sklypus savivaldybės kažkodėl neapsižiūrėjo ir servitutinis kelias buvo parduotas verslininkui, kuris dabar toje teritorijoje plėtoja gyvenamąjį namų (kotedžų) kvartalą ir sugalvojo kelią apmokestinti bei pastatė pakeliamą užtvarą.

Ar panaši istorija nepasikartos ir vystant šį gyvenamąjį kvartalą prie Salduvės, sunku pasakyti. Prašėme pakomentuoti Šiaulių rajono savivaldybę, bet atsakymo kol kas sulaukti nepavyko. Gavus atsakymą, tekstą papildysime.

comment Skaitytojų komentarai (4)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite