Autoriaus nuotr.
Angle down Atgal

Automobilių problemos, kaip jas spręsti?

Tai yra skaitytojo nuomonė, už kurios turinį Etaplius.lt redakcija neatsako.

Visais laikais žmonės susiduria su įvairiomis problemomis. Šį kartą pakalbėsime apie automobilių problemas.

Mano amžiaus žmonės, tai yra sulaukę 80 m. ir daugiau, gerai prisimena sovietinius laikus, kada automobilio įsigyjimas buvo daug kam neįgyvendinama svajonė. Sovietinė sistema buvo taip sutvarkyta, kad automobilį įsigyti galėjai tik susapnuodamas.

Žinau vieną jau dabar mano amžiaus buvusį mechanizatorių, kuris tapo labai laimingu gavęs nusipirkti jau padėvėtą moskvyčių už 10.000 rub.

Sakė, tuos pinigus surinko per keliolika metų. Tiesa, buvo galima gauti ir naujus žygulius, bet tam reikėjo gauti paskyras. O jas daugiausiai gaudavo tik ypatyngai nusipelnę valdžiai žmonės. Prisimenu vieną žmogų, tais laikais gyvenusį Tyruliuose, Radviliškio raj., kuris važiavo į Rusija, kaip žmonės sakydavo, "parsivaryti" žyguliukus. Bet parsivaręs ilgai laimingu nebuvo, nes kur bevažiuodavo, visada veždavosi taip vadinamą "kombinezoną".

Mat sovietų gamybos automobiliai labai dažnai sugesdavo, tai reikalingas buvo ir kombinezonas. Tai tada buvo tokios problemos. Namų kiemuose stovėdavo vos kelios mašinos, kai kurie uždengdavo brezentu.

Laikai pasikeitė. Lietuvai atgavus nepriklausomybę labai sparčiais tempais pradėjo namų kiemai pildytis pigiais iš vakarų šalių įsigytais automobiliais. Ir kokių tik markių neatsirado. Palaipsniui iš kiemų įšnyko sovietiniai, moskvyčiai, žyguliukai ir zaporožiečiai. Na dar buvo volgos, bet ir tos įšnyko. Kada namų kiemai prisipildė automobiliais, pradėjo pildytis gatvės. Dabartiniais laikais jau pilni kiemai ir gatvės pigių padėvėtų automobilių.

Dabar gali net ir senjorai nusipirkti už kelis šimtus eurų dar važiuojančias gana neblogas lengvasias. Kadangi daug automobilių, atsirado problema stovėjimo aikštelių.

Taigi, pasižiūrėkime į gatves ir pagalvokime, kaip turėtų išsispręsti auto aikštelių atsiradimo klausimas? Jau žmonės daug dejuoja, kada automobiliais užstatomi net šaligatviai, kurie trukdo piestiesiems. Negali mamytės pravažiuoti be problemų su vaikiškais vežimėliais, o taip pat ir neįgalieji, kurie priversti išvažiuoti į važiuojamąją gatvės dalį, statydami ne tik save, bet ir mažylius į pavojingas gyvybei situacijas.

Taigi, manau miesto tvarkytojai, projektuotojai apie tai turėtų rimtai susimąstyti.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite