"Jei automobilio stovėjimas aikštelėje dar būtų nemokamas, nebūtų taip pikta", - sakė šiaulietė vairuotoja.
Angle down Atgal

Automobiliai – pabrangusiose ledo ir purvo duobėse (papildyta)

Į "Etaplius" kreipėsi šiaulietė, neapsikentusi tragiškos kelių daugiabučių kiemo, esančio prie J. Janonio gimnazijos, būklės. Kieme yra automobilių stovėjimo laiko apskaitos automatas, šiemet rinkliava padidinta dvigubai, tačiau, norint kieme pastatyti automobilį, tenka jį tiesiog "rauti" iš ledo provėžų ir purvo duobių.

"Stoviu šlapiais rūbais. Ką tik padėjau kitiems vairuotojams dvi mašinas išstumti. Neįmanoma pravažiuoti", – piktinasi šiaulietė.

Pasak vairuotojos, ji skambino įmonei, administruojančiai stovėjimo laiko apskaitos automatus Šiauliuose, skambino ir į miesto savivaldybę, tačiau niekas negali konkrečiai atsakyti, kas kiemą turi valyti.

Kiemas, kuriame įsikūrę daug įstaigų, yra vadinamojoje žaliojoje miesto zonoje. Šiaulietei paskambinus automatus prižiūrinčiai įmonei, atsakymą išgirdo, kad jie tik administruoja, o aikštelių tvarka neprivalo rūpintis.

Kai paskambino į Savivaldybę trumpuoju numeriu, pradžioje išgirdo atsakymą, kad kiemą turi prižiūrėti bendrija arba daugiabutį administruojanti įmonė.

"Bet kai paklausiau, kad negi bendrijos vadovas automatą savavališkai pasistatė, gauna pelną ir aikštelę už tai turi valyti, valdininkas nutilo. Pinigai juk už automobilių statymą atitenka miesto biudžetui. Valdininkas pažadėjo pasidomėti situacija, bet aš nebežinau, kur toliau kreiptis", – sakė šiaulietė.

Moteris pridūrė, kad jei automobilio stovėjimas aikštelėje dar būtų nemokamas, nebūtų taip pikta.

"Kaina net pakelta. Pernai už automobilio stovėjimą 20 minučių reikėjo mokėti 10 centų, o šiemet – jau 20. Nejau niekas kiemo neišvalys?" – piktinasi moteris.

Savivaldybė: netinka aikštelė - automobilį statyk kitur

"Etaplius" pasiteiravo Šiaulių miesto savivaldybės, kas turi rūpintis nepravažiuojama mokama stovėjimo aikštele.
Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja Eglė Bružienė:

- Vadovaujantis Šiaulių miesto tvarkymo ir švaros taisyklėmis už tvarkomą teritoriją atsakingi tvarkytojai, šiuo atveju - daugiabučių namų administratoriai arba kiti nekilnojamo turto savininkai ar naudotojai.

Tvarkoma teritorija – tai įstatymo nustatyta tvarka priskirta teritorija (žemės sklypas), suformuota kaip daiktas ir įregistruota valstybės įmonės Registrų centro Šiaulių filiale. Jeigu teritorijų planavimo dokumentuose teritorija nėra apibrėžta (nurodyta), faktiškai naudojama teritorija laikoma teritorija iki gretimos, teisės aktų nustatyta tvarka priskirtos ar faktiškai naudojamos teritorijos, bet ne daugiau kaip 20 m nuo pastatų išorinių atitvarų.

Šiuo atveju patys kiemo naudotojai sprendžia, kaip prižiūrėti kiemą ir koks kiemo priežiūros lygis jiems yra pakankamas ir tenkina kiemo naudotojų poreikius.

Apmokestinta zona šioje vietoje yra nustatyta šio kiemo gyventojų, naudotojų patogumui, siekiant, kad kiti (ne šio kiemo naudotojai) būtų nesuinteresuoti kieme parkuoti savo automobilių, taip nepaliekant vietos šio kiemo tikriesiems naudotojams (aplinkinių namų gyventojams, patalpų savininkams). 

Šio kiemo naudotojai turi leidimus ir stovėjimas šioje zonoje jiems yra nemokamas. Iš kiemo naudotojų pretenzijų dėl mokėjimo automato nesame sulaukę. Jei būtų išreikštas noras jo atsisakyti – šis klausimas būtų sprendžiamas.

Rekomenduojame žmonėms, kurie nėra šio kiemo naudotojai, automobilius parkuoti ne šiame kieme, o kitose bendro naudojimo automobilių statymui skirtose teritorijose.

comment Skaitytojų komentarai (3)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite