Angle down Atgal

Autentiškumas bus išsaugotas – po senojo Šiaulių bulvaro rekonstrukcijos liks ir medžiai, ir „burbulai“ (VIDEO)

Nors turbūt niekas dorai nebeprisimena, kiek kartų buvo nukeltas Šiaulių pėsčiųjų bulvaro senosios dalies rekonstrukcijos startas, miesto vadovai pasistengė išjudinti šį klausimą iš mirties taško. Po keliolikos susitikimų su projektuotojais, esą, pagaliau išgrynintos visos idėjos, aptarti visi pageidavimai bei pastabos, tad belieka gauti statybų leidimą.

Taškai ant „i“ sudėti po šiandienos susitikimo su Šiaulių bulvaro senosios dalies rokonstrukciją projektuojančios įmonės - UAB „SRP projektas“ - vadovu. Pasak Šiaulių miesto mero, svarbiausias susitikimo tikslas buvo aptarti paskutinius akcentus ir apibendrinti begales kartų keistas idėjas, kad pagaliau būtų galima pereiti prie kito etapo – statybų leidimo, tuomet – rangovų konkurso ir pagaliau – realių darbų.

Tiek meras Artūras Visockas, tiek administracijos direktorius Antanas Bartulis neslepia, kad užstrigęs bulvaro dalies rekostrukcijos startas – nors ir gana skaudžiai išmokta, tačiau labai vertinga pamoka. Nors konkrečios pavardės buvo diplomatiškai nutylėtos, savivaldybės vadovai aiškiai leido suprasti, kad kaltųjų reikėtų ieškoti praeityje – esą nuo pat pradžių buvo neaiškiai suformuota užduotis projektuotojams.

Vadovų tikinimu, dėl to, kad trūko užduoties konkretumo, detalesnės sprendinių, idėjų bei pageidavimų analizės, teko vėl ir vėl susitikti su projektuotojais, vis ką nors keisti ir koreguoti. Laiką degino ir daug kartų rengtos diskusijos su miesto bendruomene. Anot A.Bartulio, savivaldybės geranoriškumu ir pastangomis išklausyti visuomenės nuomonę netrukus imta naudotis – visa tai virto tiesiog laiką gaišinančiomis diskusijomis.

Visgi, šiandien, pasak A. Visocko, visi akcentai jau sudėlioti. Ir galutinės idėjos gerokai skiriasi nuo pradinių. Pavyzdžiui, nebebus penkiskart didinamas amfiteatras, kaip planuota – projekte buvo numatyta vietoj esamų 100 vietų įrengti net 500, tačiau šios minties atsisakyta.

Yra ir daugelį šiauliečių turbūt itin nudžiuginsianti žinia. Nuspręsta nekirsti senojoje bulvaro dalyje augančių liepų, kaip tai padaryta jau rekonstruotoje dalyje. Tiesa, kokia dalis alėjos liks, paaiškės vėliau.

„Šiuo metu atliekami medžių tyrimai. Kai gausime galutinę ataskaitą, paaiškės, ar liks visa senųjų medžių alėja, ar reikės vieną kitą liepą nukirsti, o gal tik vieną kitą palikti“, - sakė Šiaulių bulvaro senosios dalies rekonstrukcijos projektuotojų vadovas Nerijus Jakulis.

Be to, sutarta išlaikyti esamą apšvietimo stilistiką. Šviestuvai, žinoma, bus keičiami ir derinami prie bendro vaizdo, tačiau skirsis nuo rekonstruotos dalies - miestiečių mylimi, senojo bulvaro simboliu tapę „burbulai“ išliks.

Miesto vadovai tikisi, kadpavyks nebevilkinti visų šių idėjų realizavimo. Projektavimo terminas pratęstas keturiems mėnesiams, tad kitų metų kovo pradžioje jau užsibrėžta turėti statybų leidimą.

Daugiau apie tai, kaip atrodys Šiaulių bulvaro senoji dalis po rekonstrukcijos – vaizdo reportaže

comment Skaitytojų komentarai (8)

Taip pat skaitykite