Aurelijus Ščiuka ir Neda Malūnavičiūtė Šiaulių publikai pristatys išskirtinį albumą „Meilė – dangaus pradžia“

Šiauliai
Reporteris Monika Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Išsiilgusiems kokybiškos ir gurmaniškos muzikos - neeilinis desertas ausims ir sielai! Vasario 27 d. koncertų salė „Saulė“ klausytojus kviečia į šiauliečio pianisto Aurelijaus Ščiukos bei fantastiškos vokalistės, fleitininkės Nedos Malūnavičiūtės niekur gyvai neatlikto albumo pristatymą „Meilė – dangaus pradžia“.

Neda, nuo kada esate pažįstami su Aurelijumi Ščiuka? Kokiomis aplinkybėmis susipažinote?

Neda: Dar besimokydama Dvariono muzikos mokykloje susipažinau su šiauliečiu trombonininku Vytautu Pilibavičiumi. Jis pasiūlė pabandyti pamuzikuoti kartu su juo bei muzikantais iš Šiaulių - Gediminu Dapkevičiumi ir Aurelijumi Ščiuka. Prisijungiau, nes patiko jų kūryba, taip gimė grupė „Utopija“. Ji gyvavo labai neilgai, gal metus, tuo metu niekam tos muzikos nereikėjo, sunku buvo išsilaikyti vien tik iš entuziazmo, bet liko žmonės, su kuriais vienaip ar kitaip dėliojosi gyvenimas toliau.

Aurelijau, o kiek laiko Jūs esate pažįstamas su kolegomis, kurie kartu su Jumis gros koncerte? Kodėl būtent jie tapo Jūsų kurto albumo „Meilė – dangaus pradžia“ bendražygiais?

Aurelijus: Su Neda ir Vytautu Labučiu esu pažįstamas daugiau nei 30 metų. Su Neda ,berods, 1987-1988 metais grojome festivalyje „Lituanika“ (pirmasis tarptautinis roko ir džiazo festivalis Lietuvoje) su Neda ir grupe „Utopija“. Buvo tokia išskirtinė - šviesiai ir netradiciškai mąstančių žmonių grupė. Vytas dalyvavo daugelyje mano projektų. Kadangi, jis ir įrašinėjo šį albumą, tai neįsivaizdavome šio pristatymo koncerto be jo. Esu dėkingas jam, kad vasario pabaigoje nebuvo užimtas. O štai su Lakis Ir Jimmy susipažinome Londone daugiau nei prieš 10 metų. Tiksliai nepamenu, tačiau džiaugiuosi, kad jie buvo laisvi ir sutiko pagroti mano kurtą muziką.

Kaip kilo mintis drauge įrašyti šį albumą? Kuo jis ypatingas?

Neda: Gediminas Dapkevičius ir Aurelijus Ščiuka kūrė nuostabią muziką, kurią nusprendėme užfiksuoti albumo pavidalu. Įrašai įvyko 1996 m. Šiauliuose. Tai buvo nuostabus kūrybinis procesas, kurį vainikavo albumas. Pats pavadinimas kilo nuo titulinės Gedimino Dapkevičiaus ir Aurelijaus Ščiukos dainos „Meilė-dangaus pradžia“.

Aurelijus: Tai buvo pirmasis mano albumas, kurtas ir išgyventas iš meilės moteriai. „Meilė - dangaus pradžia“ - nenupasakojama žodžiais, tai ištisas gyvenimas. Jame išties labai daug meilės.

Kodėl šis albumas tokį ilgą laiko tarpą nebuvo atliktas gyvai?

Neda: Sunku pasakyti, kodėl tokia muzika neskambėjo salėse. Prisimenu šį laikmetį, tuo metu Lietuvoje buvo labai daug fonograminio pop „šlamšto“, kuris karaliavo Lietuvos muzikos rinkoje... Galbūt nebuvo ir normalios vadybos... Išblėsęs entuziazmas pamažu nugramzdino šį albumą į užmarštį.

Aurelijus: Tuo laiku atrodė, kad nėra galimybių šią muziką groti Lietuvoje, kad ji niekam nereikalinga.

Ką Jums reiškia šis albumas? Kodėl toks pavadinimas - „Meilė-dangaus pradžia“?

Neda: Man asmeniškai šis albumas yra beprotiškai gražus, profesionalus, jausmingas, nebanalus, išmylėtas ir išieškotas. Labai savitas ir originalus, kuriam, turbūt, nerasčiau analogo Lietuvoje. Aurelijus ilgą laiką jau gyvena Londone. Šią vasarą netikėtai susitikome, nostalgiškai prisiminėme albumo kūrybos procesą. Nusprendėme atgaivinti šią ypatingą muziką, tik kitaip - gyvai, su džiazo muzikantais, su kitokia patirtimi, išmintimi ir begaliniu noru ištransliuotu tai, kas liko užmaršty. Aurelijus pakvietė du muzikantus iš Jungtinės Karalystės sostinės. Taip pat prie mūsų prisijungė mano ilgametis scenos partneris - saksofonistas Vytautas Labutis. Kompaniją kaip ir surinkom, tad beliks surepetuoti ir pristatyti albumą „Meilė-dangaus pradžia“ Lietuvos klausytojams. Muzikantų iš Londono nepažįstu, bet jie yra geri Aurelijaus bičiuliai. Belieka juo pasitikėti, juk džiazo žmonės paprastai labai komunikuojantys, girdintys ir improvizuojantys, tad bėdų tikrai nebus. Pati esu „džiazmenė“ , žinau, ką reškia lipti ant scenos su visiškai nepažįstamais muzikantais - kartais įvyksta didelių stebuklų.

Aurelijau, ar gera sugrįžti į gimtuosius Šiaulius? Kokią įtaką, kaip kūrėjui ir menininkui, padarė Šiaulių miestas bei gyvenimas jame? Kodėl iškeliavote į Londoną?

Aurelijus: Šiauliai yra ir bus miestas į kurį visada norisi sugrįžti, apkabinti senus draugus, aplankyti senas, bet jau pasikeitusias, vietas. Meilės ir prisiminimų čia tikrai labai daug. Tačiau, kaip ir kiekvienam kūrėjui reikėjo praverti langą ir įkvėpti gryno oro. Todėl atsidūriau Londone, multikultūriniame megapolyje.

Ko gali tikėtis klausytojai vasario 27 d. koncerte? Ar Jūsų bičiuliai iš Londono laukia susitikimo su Lietuvos publika? Jiems tai pirmas kartas Lietuvoje?

Neda: Tikiu šia muzika ir labai laukiu šio koncerto.

Aurelijus: Tikiuosi visus pamatyti vasario 27 d. koncertų salėje „Saulė“. Jimmy tai bus pirmasis apsilankymas Lietuvoje, o su Lakiu esu grojęs „Birštonas Jazz“ festivalyje. Viliuosi, kad mano miesto publika gaus kokybiškos muzikos, pasakojančios apie šviesias akimirkas.

Remiamas turinys