Notice: Undefined index: etapliusAdmin in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 3
ETAPLIUS - „Auksinės krivūlės“ apdovanojimuose Šilutės vardas skambėjo garsiai
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Spalio 15 d. 16:01

„Auksinės krivūlės“ apdovanojimuose Šilutės vardas skambėjo garsiai

Klaipėda

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


103178

Vietos savivaldos dienos proga spalio 11-ąją Vilniuje įvyko iškilminga „Auksinių krivūlių“ apdovanojimų ceremonija. Už ryškiausias iniciatyvas ir darbus krivūlės įteiktos keturiolikai Lietuvos savivaldybių, taip pat paskelbti trys „Auksinių krivūlių“ riteriai. Šilutės rajono savivaldybės vardas šventinį vakarą skambėjo net du kartus.

„Auksinė krivūlė“ – už išskirtinį tarptautinių santykių puoselėjimą. Užsienio reikalų ministerija Šilutės rajono savivaldybę pristatė apdovanojimui „Už viešosios diplomatijos puoselėjimą“. Apdovanojimą įteikė Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos kancleris Laimonas Talat-Kelpša ir Indijos ambasadorius Lietuvai Tsewang Namgyal. L. Talat-Kelpša išskyrė tris savivaldybės nuopelnus, už kuriuos skirtas šis apdovanojimas. Vienas jų – Lietuvos–Indijos santykių puoselėjimas. Šiemet prie Mahatmos Gandžio ir jo draugo Hermano Kalenbacho paminklo Rusnėje surengtas iškilmingas renginys „Meniniai tiltai. Indija – Lietuva“, skirtas Indijos tautinio išsivadavimo judėjimo lyderio Mahatmos Gandžio 150-osioms gimimo metinėms paminėti. Taip pat vyko pleneras, kuriame dalyvavo dailininkai iš Indijos, Nepalo, Sakartvelo ir Ukrainos. Kitas nuopelnas – didžiulės Savivaldybės pastangos sutvarkyti ir išsaugoti Macikų lagerių kompleksą. Tai išskirtinės svarbos istorinės ir kultūrinės atminties kompleksas, itin reikšmingas nacionaliniu ir tarptautiniu mastu. Macikų lagerių kompleksas – vienintelė tokia vieta Lietuvoje ir viena iš retų vietų Europoje, kur taip glaudžiai persipina abiejų totalitarinių režimų žmonių kalinimo ir žudymo struktūros. Čia kalėjo, buvo kankinami ir mirė daugiau nei dvidešimties šalių piliečiai. Šią gegužę Vyriausybė pritarė Macikų komplekso sutvarkymo ir įamžinimo koncepcijai bei jos įgyvendinimo 2019-2024 m. veiksmų planui. Trečias pripažinimą pelnęs darbas – nuoseklus ir visapusiškas Lietuvos filosofo, rašytojo, Vilhelmo Storosta-Vydūno istorinio ir kultūrinio palikimo puoselėjimas nacionaliniu ir tarptautiniu mastu – Vydūno kultūros centre Kintuose.

Atsiimdamas apdovanojimą Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis teigė, jog Šilutės rajono savivaldybė yra pasiryžusi naujoms tarptautinėms iniciatyvoms. „Šiuo metu bendradarbiavimas su Indija įgauna vis didesnį pagreitį, yra dar labiau stiprinamas. Mes esame atviri bendravimui, semiamės naujos patirties iš užsienio partnerių. Džiaugiuosi ir tuo, kad Savivaldybė bendradarbiauja daugiau nei su 10 užsienio šalių partnerių“, – kalbėjo meras V. Laurinaitis.

„Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimas už ypatingus nuopelnus savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui įteiktas Švėkšnos seniūnui Alfonsui Šepučiui. Jis bene vienintelis Lietuvos seniūnas, išdirbęs vienoje vietoje 30 metų. A. Šepučiui vadovaujant sutvarkytas istorinis Švėkšnos parkas, atstatyta suniokota mažoji architektūra, pastatytos skulptūros knygnešiams, Nepriklausomybės akto signatarams, paženklinta Mažosios Lietuvos ir Didžiosios Lietuvos siena, sutvarkyta miestelio infrastruktūra, išpuoselėtos viešosios erdvės. Didelis seniūno nuopelnas, kad pradėta tvarkyti žydų sinagoga, įrengtas ir kuriamas atminimo kalnas su mažąja architektūra. Švėkšna yra viena iš nedaugelio pavyzdinių Žemaitijos vizitinių kortelių, kasmet garsėjanti įvairiais rekordais.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA