Angle down Atgal

Aukščiausiasis Teismas nesušvelnino bausmės už mažojo Matuko nužudymą nuteistai jo motinai

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) nesušvelnino laisvės atėmimo bausmės Monikai Kaziukaitytei, nuteistai už savo sūnaus Mato nužudymą.

Kaip antradienį pranešė teismas, jos gynėjo skundas atmestas ir palikta anksčiau teismo paskirta šešiolikos metų laisvės atėmimo bausmė.

M. Kaziukaitytė, po santuokos tapusi Abromaitiene, nuteista už savo ketverių metų sūnaus nužudymą.

Anksčiau skelbta, kad vaikui suduoti ne mažiau kaip 135 smūgiai. Turima duomenų, kad jis prieš mirtį muštas tris dienas.

Kasaciniu skundu nuteistoji ir jos gynėjas prašė baudžiamąją bylą nutraukti arba sušvelninti bausmę, nes ši esanti per griežta.

Tačiau LAT akcentavo, jog skunde šie teiginiai nepagrįsti, nenurodyta, kokios įstatymo normos galėjo būti taikytos netinkamai. Kasatoriai, pasak teismo, taip pat nenurodė, į kuriuos jų apeliacinio skundo argumentus esą buvo atsakyta tik formaliai.

Teisėjų kolegijos vertinimu, apeliacinės instancijos teismas patikrino bylą tiek, kiek buvo prašoma apeliaciniame skunde.

Dėl šių priežasčių skundas buvo atmestas.

Kasacinis teismas akcentavo, kad teismai išsamiai išanalizavo ir įvertino byloje esančius įrodymus, nuteistosios elgesį ir priėjo prie išvados, kad nuteistoji, duodama parodymus apie atliktus veiksmus sūnaus atžvilgiu, nėra nuoširdi bei sako netiesą.

LAT vertinimu, šios pirmosios instancijos teismo išvados buvo padarytos išnaudojus visas įmanomas priemones siekiant bylą išspręsti teisingai, įvertinti visi proceso metu surinkti bylai išspręsti reikšmingi įrodymai, o vertinant įrodymus nepadaryta klaidų dėl jų turinio.

Ši Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Šioje didelio atgarsio sulaukusioje byloje taip pat nuteistas tuometinis M. Kaziukaitytės sugyventinis – Gediminas Kontenis. Jam paskirta 19 metų laisvės atėmimo bausmė.

Žiauriai sumuštas berniukas mirė 2017 metų sausį Kauno klinikose.

Vaikas į ligoninę sausio 25 dieną dėl daugybinių kūno sumušimų pristatytas iš namų Kėdainiuose.

Po šio nusikaltimo buvo rengiamos pilietinės akcijos, kurių metu buvo raginama skirti daugiau dėmesio kovai su smurtu prieš vaikus.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite