Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
× Man dar nėra
18 metų
×
Angle down Atgal

Aukščiausiame Teisme užbaigta sunki byla: senelis šešerius metus prievartavo anūkę

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) spalio pabaigoje išnagrinėjo emociškai sunkią ir painią bylą – senyvas, sveikatos problemų turintis vidurio Lietuvos gyventojas buvo nuteistas kalėti septynerius metus už mažametės anūkės prievartavimą, trukusį ilgus metus.

Pastaroji byla buvo išnagrinėta neviešai, siekiant apsaugoti seksualinę prievartą patyrusios mergaitės privatumą.

Bylos duomenimis, pagyvenęs vyras anūkę seksualiai išnaudojo nuo 2006 metų, kai mergaitei buvo vos septyneri, iki 2012 metų. Nustatyta, kad per šiuos metus senelis bent tris kartus prievartavo mažametę, pasinaudodamas tuo, kad mergaitė dar negalėjo pilnai suprasti su ja atliekamų veiksmų.

Apie patirtą seksualinę prievartą mergaitė tik po keleto metų prabilo savo mamai.

Vyrui kaltinimai buvo pareikšti ir dėl bandymo nuslėpti savo nusikaltimus – nustatyta, kad per senelę ir tėvą nuteistasis bandė paveikti anūkę, kad ši pakeistų parodymus, tikintų, kad viską išsigalvojo.

2018 m. rugsėjį Kauno apygardos teismas senyvą vyrą pripažino kaltu dėl seksualinio prievartavimo, tvirkinimo ir bandymo paveikti liudytoją, nuteistajam buvo skirta septynerių metų laisvės atėmimo bausmė. Šių metų sausį Lietuvos apeliacinis teismas pakoregavo nuosprendį – panaikino nuosprendžio dalį, kuria vyras buvo nuteistas dėl tvirkinimo, kadangi dėl šios nusikalstamos veikos jau buvo suėjęs senaties terminas. Tačiau bendra septynerių metų laisvės atėmimo bausmė dėl to nepakito.

Griežto nuosprendžio sulaukęs nuteistasis pateikė LAT kasacinį skundą, prašydamas jį išteisinti dėl seksualinio prievartavimo arba skirti švelnesnę bausmę. Vyras tikino, kad žemesnių instancijų teisėjai rėmėsi išskirtinai kaltinimui palankiais mažametės parodymais, nors šie buvo prieštaringi, taip pat ir jos žodžius atpasakojusių liudytojų parodymais. Anot nuteistojo, anūkė buvusi maža, nuo, anot jo, tariamų įvykių praėjo daug metų, todėl negalinti visko teisingai prisiminti.

Senelis taip pat nurodė, kad mergaitės tėvai buvo suinteresuoti bylos baigtimi, kadangi jau kuris laikas giminėje virė pykčiai dėl turto.

Senyvas vyras taip pat akcentavo, kad paskirta bausmė jam yra per griežta dėl senyvo amžiaus, dviejų širdies operacijų, kurias teko pergyventi, ir prastos sveikatos.

Tokiam nuteistojo prievartautojo skundui prieštaravo Generalinės prokuratūros prokurorė Dainora Miliūtė, anot kurios, tokia jau yra panašių bylų specifika, kad, be pačios aukos, niekas daugiau negali paliudyti seksualinės prievartos akto – tokie nusikaltimai dažniausiai vykdomi be pašalinių akių.

Anot prokurorės, nepagrįsta ir įpykusių šeimos narių keršto versija – nors artimųjų santykiai su seneliu buvo įtempti, nėra duomenų, kad kas nors būtų pretendavęs į nuteistojo turtą.

Kasacinį skundą išnagrinėjusi LAT teisėjų kolegija nutarė jį atmesti – anot teismo, nėra pagrindo abejoti seksualinę prievartą patyrusios mergaitės žodžiais, nors jų patikimu nuteistasis abejojo dėl praėjusio laiko tarpo ir mergaitės amžiaus.

Senyvo nuteistojo negelbėjo ir jo amžius bei sveikatos problemos – anot teisėjų, senelis padarė itin sunkų nusikaltimą, po kurio anūkei liko ilgalaikiai padariniai – psichikos sutrikimai, kuriuos reikia gydyti – todėl paskirta septynerių metų laisvės atėmimo bausmė yra adekvati.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite