Angle down Atgal

Aukščiausia pasaulio moterimi tituluota turkė

24-erių Rumeysa Gelgi iš Karabiuko provincijos Turkijoje tapo aukščiausia pasaulyje moterimi. Tai oficialiai pripažinta ir įrašyta į Pasaulio Gineso rekordų knygą.

Rumeysos ūgis siekia net 215,16 cm ir dabar ji tapo aukščiausia šiuo metu gyvenančia planetos moterimi. Tiesa, aukštaūgė turi genetinį sutrikimą, t. y. serga Vyverio sindromu, kuris labai skatina augimą.

Tai jau ne pirmas kartas, kai turkė pateko į Gineso rekordų knygą. Dar būdama paaugle, ji buvo „karūnuota“ aukščiausia pasaulyje mergina. Nuo tada, nuo 2014-ųjų, Rumeysa savo populiarumą panaudojo atkreipti dėmesį į žmones, kurie serga retomis ligomis, parodyti, kaip jie gyvena, su kuo susiduria.

„Kiekvienas trūkumas gali būti paverstas privalumu tau pačiam, tik svarbu priimti save tokį, koks esi, suvokti savo potencialą ir daryti geriausia, ką gali, – sako R. Gelgi. – Man patinka būti kitokiai, jaučiuosi išskirtinė.“

Vyverio sindromu serganti moteris sunkiai juda pati, dažniausiai naudojasi neįgaliojo vežimėliu, bet kartais juda ir su vaikštyne.

Didžiausias šiuo metu gyvenantis pasaulio žmogus taip pat yra turkas. Sultano Koseno ūgis 2018 metais, anot Gineso rekordų knygos, buvo 251 cm.

Parengta pagal Dailystar.co.uk

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite