Angle down Atgal

Aukcione parduotas „Playboy“ įkūrėjo „viagros žiedas“, 1-asis šio žurnalo numeris

Žurnalo vyrams „Playboy“ įkūrėjas Hugh Hefneris (Hju Hefneris) mėgavosi hedonistiniu gyvenimo būdu: šilkiniais naminiais švarkais, daugybe „draugių“ ir prašmatniais vakarėliais savo legendinėje viloje „Playboy Mansion“. Dabar šimtai gerbėjų moka didelius pinigus už jo sukurto mito dalelę.

Los Andžele šeštadienį pasibaigusio aukciono metu buvo parduota daiktų iš pernai mirusio leidėjo kolekcijos – nuo jo rašomosios mašinėlės iki pirmojo „Playboy“ numerio su Marilyn Monroe (Merlin Monro).

Už rašomąją mašinėlę, kuria Hugh Hefneris naudojosi universitete ir kuria parašė medžiagą 1953-aisiais išleistam debiutiniam „Playboy“ numeriui, pirkėjas sumokėjo 162,5 tūkst. JAV dolerių (apie 143 tūkst. eurų). Leidėjo asmeninis šio numerio egzempliorius parduotas už 31,250 tūkst. dolerių (27,5 tūkst. eurų), pranešė dviejų dienų aukcioną organizavęs „Julien's Auctions“.

Už vieną iš Hefo garsiųjų raudono šilko naminių švarkų sumokėta 41,6 tūkst. dolerių (36,6 tūkst. eurų), o už jo „viagros žiedą“ – 14 karatų aukso ir onikso žiedą su paslėpta mėlynąja tablete – buvo nepagailėta 22,4 tūkst. dolerių (19,7 tūkst. eurų).

Daiktų pasirinkimas buvo platus: motociklininko striukės, limuzinas, muzikinė dėžutė, biliardo stalas iš „Playboy Mansion“ ir netgi H. Hefnerio žvaigždė Holivudo šlovės alėjoje. Nenusivylė ir tie, kas pageidavo H. Hefnerio šlepečių, įvairių spalvų šilkinių pižamų ar patalynės.

Aktorius Jimas Belushi (Džimas Belušis) už 3 125 dolerius nusipirko JAV televizijos humoro laidos „Saturday Night Live“, kurią 1977-aisiais vedė H. Hefneris, scenarijų, įrištą odiniu viršeliu. Šiame epizode vaidino aktoriaus velionis brolis Johnas (Džonas).

H. Hefneris, kurio naujoviškas masinei rinkai skirtas žurnalas padėjo pripratinti Amerikos visuomenę prie nuogumo ir laužė vieną tabu po kito, mirė 2017 metų rugsėjį, būdamas 91-erių.

Visos aukciono metu surinktos lėšos bus skirtos H. Hefnerio fondui, remiančiam piliečių teisių gynimo grupes ir ypač daug dėmesio skiriančiam žodžio laisvei, kuri buvo itin brangi skandalingajam leidėjui.

Gruodžio 17 dieną rengiamas internetinis aukcionas, kurio metu bus pasiūlyta mažesnė su „Playboy“ ir jo leidėju susijusių daiktų kolekcija.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite