Angle down Atgal

Aukas baltarusiams Lietuvoje rinkusi verslininkė pelnėsi iš jų apgyvendinimo

Aukas nuo Aliaksandro Lukašenkos režimo nukentėjusiems baltarusiams rinkusios organizacijos „Dapamoga“ vadovės verslas pelnėsi iš pabėgėlių apgyvendinimo, pirmadienį skelbia LRT Tyrimų skyrius.

LRT duomenimis, organizacija „Dapamoga“, vadovaujama Lietuvoje gyvenančios baltarusės verslininkės Natalijos Kolegovos, iš lietuvių rinko paramą. Anot įstaigos vadovės, buvo surinkta apie 25 tūkst., o už šią sumą atvykėliams padedama juos apgyvendinti, mokėti už maistą, drabužius, taip pat vizas.

Tačiau LRT Tyrimų skyrius skelbia surinkęs dokumentus ir baltarusių liudijimus, jog už butus jie mokėjo. Pasak LRT, N. Kolegova baltarusiams net ir už didesnę nei rinkos kaina nuomojo butus, nors teigė padedanti nemokamai.

Pasak LRT, siekiant iš tarptautinių paramos fondų gauti pinigų, galimai N. Kolegovai padedant buvo klastojamos nuomos sutartys. Jose falsifikuojami ir įmonių vadovų parašai.

N. Kolegova apie tai LRT teikė skirtingas versijas, vėliau teigė, kad sutartys yra padirbtos ir su ja nesusijusios.

Šiai verslininkei ir jos sutuoktiniui priklausanti bendrovė „Natalex“ galimai klastojo ir Lietuvos medikų pažymas – tai LRT patvirtino vienas iš neva tokią konsultaciją teikusių medikų.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite