Angle down Atgal

Augintinis šeriasi. Ką daryti?

Žiemos pabaiga ir pavasario pradžia – metas, kai gyvūnai ruošiasi šiltajam metų laikui ir ima gausiai šertis. Jei namuose laikote šunį, katę ar net graužiką, apie tai sužinos visi – augintinio plaukai tampa neišvengiamu jūsų aprangos aksesuaru. Kaip su tuo kovoti?

  1. Šukuokite. Šukuodami ilgaplaukį augintinį, jo šėrimąsi galite sumažinti net 90 proc. Be to, taip pašalinamas negyvas kailis ir pavilnė, apsisaugoma nuo plaukų gumulėlių susidarymo. Veterinarai pataria augintinį šukuoti iš karto po maudynių, išdžiovinus jo kailį. Pernelyg tankiam kailiui specialiai pritaikytos pešiojamosios šukos, skirtos išpurenti kailį ir sudaryti sąlygas ataugti naujam. Priemonė taip pat stimuliuoja riebalines liaukas, todėl kailis tampa sveikesnis ir blizgesnis. Šukuodami kates joms specialiai pritaikytomis šukomis, sumažinsite plaukų gumulėlių susidarymo skrandyje tikimybę. Pačios išsilaižydamos kailį, katės net du trečdalius plaukų praryja, o tai gali sukelti rimtų skrandžio problemų.
  2. Stiprinkite kailį. Gyvūnas meta kailį ne tik natūralaus šėrimosi metu, bet ir dėl nevisavertiško maisto. Yra įvairių priemonių, kurios, papildydamos kasdienį mitybos racioną, padeda puoselėti plaukus ir odą. Itin vertingas grynas lašišų aliejus.
  3. Maudykite augintinį. Ne visi gyvūnai, ypač katės, mėgsta maudynes – daugelis šeimininkų mano, kad kačių maudyti nė nereikia. Iš tiesų, prausiant keturkojus specialiu šampūnu, galima išvengti gausaus kailio slinkimo. Jei gyvūnas pratinamas prie vandens nuo mažens, maudynės neturėtų jam kelti didelio streso.
  4. Naudokite eterinį aliejų. Kvapųjį eterinį aliejų sumaišius su baziniu, gaunamas mišinys, kuriuo taip pat galima įtrinti augintinio kailį ar net patepti praplikusias vietas, skatinant spartesnį plaukų augimą ir nuraminti sudirgusią odą. Šunims ir katėms rekomenduojami natūralūs rozmarinų, levandų, kedrų eteriniai aliejai.
  5. Uždenkite automobilio sėdynes. Augintinio šėrimosi negalima visiškai išvengti. Ypač – važiuojant automobiliu. Apsaugoti automobilio sėdynes nuo nuslinkusių gyvūno plaukų galima, jas apdengus specialiu uždangalu, kurių galima įsigyti gvūnų prekių parduotuvėse.

„Etaplius“ informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite