A. Rutkausko nuotr.
Angle down Atgal

Audringas vėjas labiausiai nepagailėjo senųjų kapinių (nuotraukų galerija)

Penktadienio pavakarę Šiauliuose siautęs stiprus vėjas daugiausia žalos pridarė senosiose kapinėse. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius teigė, kad pagal pirminius vertinimus, būtent prie Auksinio berniuko esančioms kapinėms nuo audros „kliuvo labiausiai“. Jų sutvarkymas užtruks. Tuo tarpu miestas turėtų būti sutvarkytas per kelias dienas.

„Jas pagal mūsų turimą sutartį tvarko UAB „Irgita“. Po konsultacijos su jais, jie taip pat prelimenariai įvertino situaciją ir darbų apimtis, planuojama per savaitę ar dvi senosios kapinės turėtų būti sutvarkytos“, – teigė Antanas Bartulis, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius.

Tiesa, kiek audros padarinių sutvarkymas kapinėse kainuos, A. Bartulis dar negalėjo pasakyti. Viskas priklausys nuo darbų apimties. Su bendrove pasirašyta sutartis įpareigoja atlikti tik bendrus su kapinių priežiūra susijusius darbus. Šie – neplanuoti, todėl kainuos papildomai.

„tai ne tik nuvirtę medžiai. Pradedi juos judinti – ir paminklai nuvartyti, ir tvorelės išlaužytos. O kiek kainuos, nežinau. Bus fiksuojamas darbų atlikimo kiekis“, – aiškino Administracijos direktorius.

Miesto teritorijoje likusius audros padarinius planuojama sutvarkyti pasinaudojus bendrovės „Šiaulių apželdinimas“ paslaugomis. Tai bus nuvirtusių medžių išpjovimo, nulūžusių išpjovimo, šakų surinkimo ir kiti darbai. Nulūžusiomis šakomis ir kitomis atliekomis taip pat rūpinsis Šiaulių švietimo centras. Darbus čia atliks laikinai įdarbinti asmenys, kurie atlieka visuomenei naudingą darbą pagal užimtumo programą. Prie darbų prisidės ir įmonė „Ecoservice projektai“. Nulūžusius ar supjaustytus medžius pagal sutartį išveš bendrovė „Švarinta“:

„Per artimiausias dvi tris dienas mieste bus uragano padariniai likviduoti. Taip planuojame, nes daug įmonių dirbs, o senosiose kapinėse reikės vienos ar dviejų savaičių, kaip informavo rangovai“.

Anot Administracijos direktorius, nuo stipraus vėjo labiausiai nukentėjo centrinė miesto dalis: Talkša, senosios kapinės, Tilžės gatvė iš Joniškio pusės, Aušros alėjos, Varpo gatvės.

Taip pat skaitykite: Šiauliuose praūžė audra

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite