Angle down Atgal

„Atspindžiai“ teisme laimėjo!

Balandžio 3 dieną kauno apylinkės teismas paskelbė sprendimą civilinėje byloje pagal savivaldybės įmonės „kaišiadorių paslaugos“ ieškinį uaB „emduva“ dėl straipsnio „atspindžių“ laikraštyje.

Teismas nusprendė atmesti „Kaišiadorių paslaugų“ ieškinį dėl tikrovės neatitinkančios informacijos paneigimo. Taip pat iš savivaldybės įmonės „kaišiadorių paslaugos“ priteista sumokėti UAB „Emduva“, laikraščio „Atspindžiai“ leidėjai, patirtas teisinės pagalbos išlaidas.

Dėl ko buvome priversti aukoti brangų laiką ir bylinėtis? Nors apie tai neseniai gana plačiai rašėme straipsnyje „Savivaldybės įmonę užpykdė „Atspindžiai“?“, trumpai priminsime šią istoriją. Praėjusių metų lapkritį, reaguodami į paskelbtą savivaldybės tarybos sprendimo projektą, parengtą pagal savivaldybės įmonės (SĮ) „Kaišiadorių paslaugos“ raštą, laikraščio skyrelyje „Griūk negyvas!“ apie tai parašėme savo skaitytojams.

Juk kiekvienam rajono gyventojui aktualu žinoti, kad buvo rengiamasi net 32 proc. padidinti autobusų bilietų kainas. Kartu pateikėme prielaidą, kad iš savivaldybės biudžeto dotacijas gaunanti įmonė, ko gero, neišgyvena, jei nusprendė „resursų“ ieškoti eilinių gyventojų kišenėse. Matyt, pataikėme į dešimtuką – už pilietišką poziciją susilaukėme skaitytojų padėkų ir... savivaldybės įmonės reikalavimo paneigti tai, kas parašyta – mat, kaip atrodo, „Kaišiadorių paslaugos“ pasijuto, jog pažemintas „juridinio asmens vardas ir gera reputacija“. Kadangi niekuo nusikaltę nesijautėme, paneigimo neišspausdinome.

Dar daugiau – nepriklausomai nuo nieko esame ir liksime įsitikinę, jog turime teisę paremti rajono gyventojų troškimą, kad bet kokių paslaugų kainos – ar tai būtų autobusų bilietai, ar vanduo ir pan., turėtų tik mažėti, o ne didėti. Kol kartu su kaišiadoriečiais džiaugėmės, kad savivaldybės taryba nepritarė sprendimui didinti kainas ir žmonėms už keliones vietinio susisiekimo maršrutais nereikia ženkliai primokėti (apie tai iš karto parašėme žinutėje „Apetitas liko nepasotintas“), vasario 1-ąją į redakciją atkeliavo teismo ieškinys. Teko atidėti dalį svarbių darbų ir ruoštis bylai... Gal labai skambiai pasakysime, tačiau tai yra esmė – šiandien džiaugiamės, kad nuomonių laisvei šiuo atveju nebuvo uždėtas apynasris.

Taip ir turėtų būti demokratinėje valstybėje.
Bylą nagrinėjo Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmų teisėjas G. Kaulakis. Savivaldybės įmonei „Kaišiadorių paslaugos“ atstovavo advokatų kontoros „Šikšniūtė, Šukys ir partneriai“ advokato padėjėjas T. Vilčinskas (kas, tikriausiai, dar kartą įrodo, jog įmonė išgyvena ir yra pelninga), „Atspindžiams“ – redaktorė V. Šimkūnienė ir advokatė J. žiužnienė.

„Atspindžių“ inf.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite