Angle down Atgal

Atsišaukė dar viena užsieniečių sukčių auka

Į Marijampolės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą (apskr. VPK) kreipėsi 54 metų Marijampolės gyventoja, nukentėjusi nuo aukšto rango Sirijos karininku jai prisistačiusio vyro. Marijampolietės pasitikėjimą įgijęs sukčius iš jos išviliojo apie 15 tūkst. Eur.

Pareigūnams moteris nurodė, kad su užsieniečiu susipažino šių metų sausio pabaigoje socialiniame tinkle „Facebook“. Su didelį dėmesį rodžiusiu vyru ji ir bendravo minėto socialinio tinklo paskyroje, taip pat naudodamasi programa „Skype“. Dėmesingas „karininkas“ įgijo moters pasitikėjimą ir paprašęs pagalbos iš jos išviliojo didelę pinigų sumą.

Sukčius marijampolietę įtikino, kad yra labai turtingas, tačiau dėl Sirijoje vykstančio pilietinio karo savo turtą laiko vienoje Pietryčių Azijos šalyje. Finansinės moters pagalbos jis paprašė pasipasakojęs, kad jam iškilo didelių problemų, nes esą būdamas Sirijoje jis negali sumokėti už savo turto saugojimą Indonezijoje, todėl gali viską prarasti.

Patikėjusi tolimuoju draugu marijampolietė iki šių metų birželio 7-osios į vyriškio nurodytą sąskaitą pervedė apie 15 tūkst. Eur. Po to sukčius į marijampolietės žinutes ėmė neatsakinėti, ir jų bendravimas nutrūko. Tuomet moteris ėmė įtarinėti, kad ji galėjo tapti užsienio šalyse veikiančių sukčių auka ir kone po trijų mėnesių ryžosi kreiptis į pareigūnus.

Marijampolės apskr. VPK dėl internetinio sukčiavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Lietuvos policijos pareigūnams žinoma, kad tokiais internetiniais sukčiavimais dažniausia užsiima Nigerijos piliečiai. Jie Europos šalių ir JAV moteris apgaudinėja prisistatydami svetimais vardais, naudodami kitų asmenų, pavyzdžiui kariškių, internete rastas nuotraukas.

Pastaraisiais metais populiariausias apgavysčių scenarijus buvo potencialioms aukoms prisistatant vienišais JAV kariškiais, kurie baigia misiją Afganistane ir neva svajoja civilį gyvenimą pradėti su naująja pažįstama. Sukčiai moteris tikindavo Afganistane tarnybos metu uždirbę įspūdingas pinigų sumas ar įgiję daugybę aukso, o paskui pranešdavo, kad atsigabenti visų tų gėrybių, tarkime, į Lietuvą, negali, nes auksą ar grynuosius pinigus neva sulaikė kurios nors šalies muitininkai. Tuo pačiu sukčiai prašydavo ir tebeprašo, kad moterys jiems padėtų sumokėti muito ar kitokius mokesčius, ir tikina, kad po to jau su visais pinigais ir turtais atvyks į Lietuvą. Deja, dideles pinigų sumas į nurodytas sąskaitas pervedusios moterys paskui tų turtuolių nesulaukia, o jų prašymus tiriantys pareigūnai nustato, kad pervesti pinigai nukeliavo į Afrikos ar kitų šalių bankus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite