Atsiprašymas nepadės? Tikslas – kad mokytoja nedirbtų?

Kaunas
Žiežmarių gimnazijos dvyliktokai teigia palaikantys lietuvių kalbos mokytoją ir laukia jos sugrįžtant. Gimnazistai nusifotografavo lietuvių kalbos kabinete, kuriame dirba pedagogė E. Kanapinskienė.
Virginija Šimkūnienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Po įsiplieskusio skandalo dėl įrašo lietuvių kalbos pamokoje Žiežmarių gimnazijoje, pagaliau, po beveik savaitės, miestelio bendruomenė pakvietė į susirinkimą. Jame dalyvavo šeštosios klasės vaikų tėvai, gimnazijos direktorė ir būrys pedagogų, gimnazijos moksleiviai, visuomenės atstovai.

Į šeštokų tėvų sukviestą pasitarimą susirinko kone pilna Žiežmarių kultūros centro salė. Renginiui vadovavo mama Sandra (gaila, bet paklausta, pavardės neįvardijo). Tai toji pati mama, kuri Facebook –e įkėlė įrašą apie neetišką pedagogės elgesį pamokos metu. Renginio pradžioje Sandra pranešė, kad šeštokų tėvai gavo mokytojos atsiprašymą. Tokį ar panašų laišką gavo ir gimnazijos direktorė Ieva Mažulienė.

„Šitas atsiprašymas turėjo būti po padaryto įrašo, nes mes su įrašu supažindinome socialinę pedagogę, apie jį, greičiausiai, žinojo tiek direktorė, tiek pati mokytoja. Mes nutarėme vaikų neleisti į lietuvių kalbos pamokas, laukėme, bet jokios reakcijos nebuvo“, - taip apie įrašo įkėlimo istoriją pasakojo mama Sandra. Ji pabrėžė, kad tėvai nekovoja su gimnazija, jie nori teisybės, nori, kad vaikai būtų saugūs, o mokytoja nubausta.
Prieš susirinkusius kalbėti atėjusi gimnazijos direktorė I. Mažulienė sakė, kad nekomentuosianti to, kas taip jau yra visiems žinoma ir apkalbėta. „Taip, mokytoja neetiškai kalbėjo, taip negalima. Aš, kaip vadovė, gavusi prašymą pakeisti lietuvių kalbos mokytoją, pasakiau, kad mokytoja bus pakeista. O tėveliai neturi vaikams drausti eiti į pamokas, vaikai privalo mokytis“, - sakė direktorė.

Ji patikino, kad neturi galių keisti pasirinktą mokytojo metodiką ar žinių vertinimo sistemą. „Čia jau kiekvieno mokytojo apsisprendimas, dėstyti savo dalyką mokytojui suteikta laisvė“, - patikino direktorė, pabrėžusi, kad nesiruošia bausti ar atleisti iš darbo mokytojos, kuri iki šiol neturi nuobaudų.

„Man ir ministras sakė, kad reikia įvertinti visą profesinę patirtį, darbinę praeitį ir į šį incidentą pažiūrėti žmogiškai“, - sakė direktorė. Jai buvo pareikšti priekaištai, jog ji žinojusi, kad ši mokytoja daug metų nekeičia savo dėstymo stiliaus ir nieko nekeitė. „Mes su mokytojais kalbamės apie vertinimą, apie mokinių motyvaciją, yra susirinkimai.

Mokytojai taip pat tobulinasi, būna kursuose. Dabar darysime, kad tokių atvejų ateityje nebūtų“,- aiškino direktorė, pabrėžusi, kad dėl mokytojos bus sprendžiama, jai sugrįžus po ligos. Kita susirinkimo dalyvė piktinosi mokytojo V. Silvanavičiaus pasakymu, kad šeštokai turi elgesio sutrikimų. „Tai sprendžia specialistai, o ne mokytojas“,- sakė mama, pridūrusi, kad jų vaikai ne auksiniai. Kita šeštoko mama sakė, kad gynė mokytoją ir netikėjo savo vaiku, kol neišgirdo įrašo. „Ar jūs norėtumėte, kad ant jūsų vaiko taip rėktų?“, - klausė mama, su šeima neseniai gyvenanti Žiežmariuose.

Mama Sandra prakalbo net apie fizinį mokytojos smurtą, neva, mokytoja vaikams žnaibiusi rankas, o kartą, neva, jos vaikas buvo pakratytas ir grįžo su kraujosruva. Tada savo nuomonę, palaikančią lietuvių kalbos mokytoją, dvyliktokų vardu išsakė gimnazistė Greta Stravinskaitė.

„Mokytoja, kiek mums dėstė, niekada nebuvo grubi. Koks dar smurtas, kodėl apie jį kalbama tik dabar? Mus mokytoja ruošia egzaminams, esame dėkingi jai už žinias“,- sakė Greta. Į tai vienas iš suaugusiųjų replikavo, kad dvyliktokai, neva, tai esą suinteresuoti, nes jiems greitai egzaminai... Kitas dvyliktokas – Ignas Bilyda moters, vedusios susirinkimą, klausė, kodėl viso šito nebuvo galima išspręsti gimnazijoje?

„Buvo padarytas įrašas, beje, neteisėtai, nes mokinių taisyklėse aiškiai parašyta, kad pamokų metu mokiniams neleidžiama naudotis telefonais. Bet jei taip atsitiko, reikėjo eiti pas mokytoją, pas direktorę ir aiškintis, reikalauti keisti ir pan.“,- sakė gimnazistas. „Kam reikėjo kelti įrašą į socialinius tinklus, kviestis žiniasklaidą?“, - stebėjosi vaikinas.

Lietuvių kalbos mokytojos kolegė informatikė N. Kocienė klausė mamos Sandros, ką reikia padaryti salėje susirinkusiems, kad ji, užuot ramiai kalbėjusi, imtų šaukti. Moteriai nesupratus klausimo, mokytoja N. Kocienė perklausė, ar ji žinanti, ką padarė vaikai, kad mokytoją pamokoje išvedė iš pusiausvyros ir ji ėmė šaukti ant mokinių? Salėje nuaidėjo plojimai.... Direktorė I. Mažulienė atkakliai norėjo išgirsti šio skandalo esmę, koks buvo skandalo tikslas?

„Ar jūs stengėtės dėl vaikų, dėl jų žinių, ar buvo tikslas mokytoją išmesti iš darbo?“ Į šį klausimą buvo atsakyta tiesiai, jog tėvai nori, kad mokytoja būtų nubausta ir gimnazijoje nedirbtų... Kadangi salėje netilo šurmulys, savo nuomonę pasakė ir kultūros centro direktorė I. Taukinaitienė. „Neįžeidinėkim vieni kitų. Viešumas yra gerai, bet yra dvi medalio pusės. Yra padaryta klaidų, jos taisomos, ir bus rasta išeitis“, - sakė centro vadovė. Jai pritarė gimnazijos direktorės pavaduotoja L. Lukoševičienė, pasakiusi, kad sprendimas pakeisti mokytoją jau padarytas, mokytoja šeštokų nemokys. O kaip susiklostys jos ateitis, bus sprendžiama po komisijos išvadų, mokytojai grįžus į darbą.

Virginija Šimkūnienė

Autorės nuotr.