Angle down Atgal

Atsinaujinęs Moksleivių kūrybos centras – naujos erdvės jaunimo saviraiškai

Iš daugelio įgyvendinamų projektų Marijampolės savivaldybėje, baigtas dar vienas –„Neformaliojo švietimo infrastruktūros tobulinimas Marijampolėje“. Savivaldybės administracija kartu su Marijampolės moksleivių kūrybos centru (MKC) įgyvendino projektą, kurio dėka neformaliojo švietimo paslaugas teikianti įstaiga pasikeitė ir atsinaujino iš esmės.

„Didžiajai gyventojų daliai labiausiai pastebimas pokytis ­– atsinaujinęs MKC pastato esančio R. Juknevičiaus g. 28 fasadas. Šis pokytis miestelėnų akis traukia jau kurį laiką. Tačiau tai, kas matoma išorėje neapibrėžia iš ties didelio darbų masto, kuris buvo padarytas“, – sako savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis.

Pagerinta pastato infrastruktūra, pakeisti langai ir durys, apšiltintas stogas bei pats pastatas, atliktas rūsio grindų, elektros instaliacijos remontas, pakeisti vidaus vamzdynai, naujai įrengtos sanitarinės patalpos, laiptinės, atlikti įvairūs apdailos darbai, visa tai kuria ne tik gražų išorinį bei vidinį vaizdą, tačiau ir nepakeičiamai pagerina pastato būklę bei padidina jo vertę.

Savivaldybės nuotr.
Savivaldybės nuotr.

„Vaikų ir jaunimo užimtumui sukurtos 17 naujų neformaliojo vaikų švietimo programų, perplanuotose patalpose įrengtos modernios, kūrybiškumą skatinančios edukacinės erdvės. Moksleivių kūrybos centro infrastruktūra nuo šiol pritaikyta neįgaliesiems. Jeigu anksčiau dėl to kildavo problema – dabar šis centras prieinamas ir pasiekiamas, žmonėms turintiems judėjimo negalią”, ­ – atsinaujinusia įstaiga džiaugiasi K. Podolskis.

Moksleivių kūrybos centro direktorė Beata Valungevičienė džiaugiasi tradicinėmis skautų ir orientacininkų programomis, kurios visuomet sulaukia dėmesio ir yra populiarios jaunimo tarpe. Direktorė taip pat akcentavo informacinių technologijų svarbą šiuolaikiniame pasaulyje ir pasakojo apie naują programą – IT dirbtuves, kuri, tikimasi, bus įdomi ir sulauks daug dėmesio. Ji taip pat gyrė Mokinių atstovybę, kuri reikšmingai prisidėjo galvojant užimtumo veiklas jaunimui.

Savivaldybės nuotr.
Savivaldybės nuotr.

„3D kabinetas, robotika, virtualus kambarys – šiuos ir dar daugiau interaktyvių užsiėmimų kviečiame išbandyti mūsų savivaldybės jaunimą. Viena iš naujai siūlomų programų – kūno dizainas. Čia moksleivės galės jaustis saugiai ir patogiai, sportuoti ir užsiimti sveikos gyvensenos propagavimu. Planuojame, jog mūsų centre įsikurs ir dramos būrelis, kuriame kūrybiškumą galės reikšti visi norintys, taip pat planuose yra ir „Maisto laboratorija“, kur vaikai galėtų mokytis gaminti maistą, vadovaujantis sveikos mitybos principais. Padaryta išties daug reikšmingų darbų, tačiau nemažiau jų dar laukia ateityje. Galvojant užimtumo veiklas jaunimui itin aktyvi buvo ir yra Mokinių atstovybė, kuriai taip pat “, – pasakoja atsinaujinusio Moksleivių kūrybos cento direktorė.

Atnaujintos menų laboratorija ir keramikos dirbtuvės. Taip pat siūloma visiškai nauja programa – netradicinė kūryba-gatvės menas. Dar viena naujovė – centro lankytojai galės mokytis žurnalistikos ir foto kūrybos meno.

Per tris MKC aukštus, įvairiose erdvėse išsidėsčiusios pilietiškumą, socialinį bendravimą, aplinkos suvokimą ir asmeninių įgūdžių lavinimą skatinančios veiklos. Pasirinkimas iš ties nemažas: menų dirbtuvės, keramikos studija, organizacijų erdvė ir saugaus vaiko kabinetas, žygeivystės ir orientavimosi sporto kabinetai, turizmo treniruočių klasė su laipiojimo siena, info centras, skautų centras, komunikavimo erdvės su mobilia įranga, nakvynės kambariai, pritaikyti stovyklų, sueigų dalyviams. Įkurta muzikavimo erdvė bei kelios kūrybinės erdvės, skirtos informacinėms technologijoms, konstravimui, fotografijai, etnokultūrai. Įrengta maisto gaminimo laboratorija.

Rugpjūčio 27 dieną miesto bendruomenei, oficialaus atidarymo metu bus pristatytos atsinaujinusios interaktyvios erdvės, naujos vaikų neformaliojo švietimo programos, kurios kvies užeiti ir savo laisvalaikį praturtinti žiniomis ir gera nuotaika.

Visoms neformaliojo švietimo veikloms vykdyti nupirkta įrangos ir baldų daugiau kaip už 215 tūkst. Eurų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite