Angle down Atgal

Atšilus orams, atkuto ir didelį greitį mėgstantys vairuotojai

Nors, lyginant šių metų pradžios duomenis su buvusiais pernai tuo pat metu, situacija Kauno apskrities keliuose laikytina saugesne, vien per praėjusią savaitę Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Kauno apskr. VPK) Kelių patrulių kuopos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo net 1204 greičio viršijimus.

Iš visų jų išsiskyrė balandžio 13-osios dienos atvejis, kai apie 17.45 val. Kauno rajone, kelyje Kaunas-Marijampolė-Suvalkai, užfiksuotas savaitės greičio rekordininkas, automobilis „BMW“, kuris vietoj nustatytų 90 km/val, važiavo 160 km/val greičiu. Vairuotojui automatiniu būdu suformuotas ir išsiųstas protokolas su administraciniu nurodymu, patvirtinta Kauno apskr. VPK pranešime.

Kurioziška situacija nutiko kitos dienos rytą Kauno rajone, Raudondvario kaime, kur policijos pareigūnai sustabdė dar vieną gerokai greitį viršijusį „Mercedes Benz“ vairuotoją (gim. 1973 m.). Šis rajono kelyje Kaunas-Jurbarkas-Šilutė-Klaipėda, kur nustatytas maksimalus leistinas 70 km/val greitis, važiavo 133 km/val greičiu. Patikrinus vairuotojo blaivumą, jam buvo nustatytas lengvas girtumo laipsnis – 1,25 prom. Greitį viršijęs vyras neslėpė iš vakaro šventęs, o rytojaus dieną neblaivus sėdęs prie vairo, nes skubėjo tiesiai į policijos komisariatą, kaip pats aiškino, – nuvežti draugą, kuris taip pat vairavo neblaivus. Ši kelionė vyriškiui atsiėjo dviem administracinio nusižengimo protokolais.

Savaitgalį patruliuodami Kauno mieste ir rajone, taip pat Jonavos rajone, pareigūnai akyliau stebėjo, kaip taisyklių laikosi krovininių transporto priemonių ir autobusų vairuotojai. Patikrintas beveik 1,5 tūkst. vairuotojų blaivumas ir išaiškinti keturi neblaivūs vairuotojai. Tarp jų buvo ir 2 krovininių transporto priemonių vairuotojai, kurie už tokių priemonių vairavimą esant neblaiviam ne daugiau kaip 0,4 prom., „užsidirbo“ po administracinio nusižengimo protokolą, – šiems vairuotojams gresia baudos nuo 150 iki 300 eurų. Nustatyti ir du beteisiai vairuotojai, taip pat fiksuoti ir kiti pavieniai KET pažeidimai, daugiausia susiję su krovininėmis transporto priemonėmis.

Kauno apskr. VPK pranešime akcentuojama, kad praėjusį penktadienį, kaip ir lygiai prieš savaitę, ypatingas pareigūnų dėmesys buvo skirtas vaikų vežimo transporto priemonėse keliamų KET reikalavimų laikymosi kontrolei. Prevencinės akcijos metu tuo domėtasi prie vaikų darželių ir mokyklų. Pareigūnai vairuotojams ne tik priminė šias Kelių eismo taisykles, tačiau ir nustatė du vairuotojus, kurie neužtikrino saugaus keleivių vežimo. Vienu atveju nesegėtas saugos diržas, kitu – nenaudota vaiko svoriui ir ūgiui pritaikyta automobilinė kėdutė.

Šeštadienį Jonavos rajone kelių patruliai kartu su aplinkos apsaugos pareigūnais vykdė prevencinę akciją, skirtą keturračių kontrolei užtikrinti. Akcijos metu patikrinti 25 įvairaus tipo motociklai, nustatytas vienas pažeidimas, kai buvo vairuojamas galingas keturratis motociklas, neturint teisės to daryti.

Iš viso per savaitę Kauno apskrityje Kelių patrulių kuopos pareigūnai nustatė 11 neblaivių vairuotojų ir 4 dviratininkus. Dar 18 asmenų vairavo transporto priemones neturėdami tam teisės. Šiais metais minimoje apskrityje, pasak policijos atstovų, žuvo 4 eismo dalyviai (pernai iki balandžio mėnesio pabaigos – 6), dar 117 sužeisti (pernai – 169).

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite