Atsibodo žieminės kelių spūstys? Naudingi patarimai, kaip jų išvengti

Vilnius
Eltos nuotr.
Reporteris Monika Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Gruodis didmiesčių vairuotojams metai iš metų tampa bene sudėtingiausiu mėnesiu, kai oro sąlygos ir kalėdinė karštligė kuria spūstį po spūsties. Tad patyrusio vairuotojo Gyčio bei kasdien miestą naršančio žurnalisto Orijaus Gasanovo paklausėme, kaip mieste judėti pigiau, saugiau ir dar aplenkiant minią.

Profesionalo patarimai, kaip keliauti pigiau ir greičiau

Vienos didžiausių Europos pavėžėjimo paslaugų platformų „Bolt“ vairuotojas Gytis pastebi, kad gruodžio orai neturėtų stebinti – kasmet sulaukiame sniego, šlapdribos ir slidžios kelio dangos. Jis taip pat priduria, jog pirmiausia nuo papildomų nemalonumų, kuriuos gali sukelti pavojingesnės sąlygos, apsaugo atidumas ir dėmesingumas. O kaip išvengti susidariusių kalėdinių kamščių?

„Spūstys dažnai susiformuoja per koncertus ar sporto varžybos, kurių ypač pagausėja šventiniu laikotarpiu. Žmonės nori į juos vykti savo automobiliu, nes taip tikisi sutaupyti laiko, tačiau pasidaro sau meškos paslaugą. Pirmiausia, automobilį dažnai tenka statyti toli nuo pačios renginio vietos ir dar sekti, kuriam laikui mokėti už stovėjimą. Antra, išvykstant visuomet susidaro ilgiausios eilės ir beveik niekas plano grįžti greičiau neįgyvendina. Šiuo atveju pavėžėjai turi ryškų pranašumą – jie gali atvykti į bet kokį tašką, ir prie pat įėjimo, ir toliau nuo stovėjimo aikštelės, kurioje užstrigę kiti automobiliai“, – patarimu dalijasi vairuotojas Gytis.

Jei tik įmanoma, pakoreguokite darbo ir apsipirkimų grafikus. Galbūt galite darbą pasiekti anksčiau už kolegas ir rytines spūstis bei išvykti iš jo ir netgi apsipirkti, kol didžioji dalis vilniečių dar dirba? Analogiškai planuokite ir savaitgalius – juk beveik neišvengiamai didieji prekybos centrai bus sausakimši. Laiko prasme gal netgi produktyviau čia vykti kelis kartus darbo dieną nei vieną kartą šeštadienį.

Galiausiai, nesvarbu, ar naudojatės navigacijos programėle, ar miesto žemėlapį saugote atmintyje, vairuotojas ragina nepamiršti, kad į bet kokį tašką nuvykti galima aibe skirtingų kelių. Gruodį, kai eismas labai intensyvus, pagalvokite, kaip greičiausiai ir paprasčiausiai galite išsukti iš spūsties – kartais greičiau bus rinktis aplinkkelį nei gaišti laiką stoviniuojant.

„Pats svarbiausias patarimas, kaip išvengti spūsčių, susijęs net ne su konkrečiu elgesiu kelyje, o su transporto pasirinkimu. Nuosavu automobiliu judėti patogu, tačiau sudėtinga rūpintis automobilio statymu ir žiemą būtina elgtis itin atsargiai, viešasis transportas pigus, bet lėtas ir ne toks efektyvus. Pavėžėjai gelbėja nuo šių situacijų, nes juda greitai ir nepririša naudotojo prie stovinčio automobilio“, – rekomenduoja vairuotojas.

Kartais žmogus gudresnis už kompiuterį

Žurnalistas Orijus Gasanovas pasakoja pavėžėjų paslaugomis besinaudojantis penkis šešis kartus per dieną. Vyras juokauja tiesiog neturintis kada mokytis vairuoti ir ieškoti nuosavo automobilio, o po miestą juda dažnai ir iš taško A pasiekti tašką B turi greitai, tad kliaujasi mobiliąja pavėžėjų platforma.

„Ypatingos strategijos aplenkti kamščius neturiu ir kelionių neplanuoju, nes tiesiog visuomet skubu, tad renkuosi tą kelionės būdą, kuriam nereikia toli eiti iki stotelės ar ilgai laukti. Be to, važiuodamas automobiliu galiu kompiuteriu ar telefonu pabaigti kokį trumpą neraminantį darbą, kuriam tądien kaip tik trūksta keleto minučių“, – pasakoja žinomas žmogus.

„Pavėžėjų paslaugomis naudojuosi ne tik dėl to, kad taip judėti mieste greičiausia, bet ir todėl, kad, kaip žino mano socialinių tinklų sekėjai, mėgstu su pačiais vairuotojais padiskutuoti, išgirsti jų gyvenimo istorijas. Jos paprastai būna labai įdomios, ypač iš svetimų šalių atvykusių žmonių, galinčių papasakoti apie man visiškai nepažįstamas patirtis“, – sako O. Gasanovas.

Pagrindinis keliskart per dieną mieste keliaujančio vyro patarimas – geriau už bet kokį vairuotoją žinoti savo namų apylinkes ir visuomet pasikliauti patirtimi. Spūstis gyvai sekančios programėlės tikslios, tačiau ne visada praktiškos.

„Kartais su vairuotojais diskutuojame dėl tikslaus maršruto kelio – programėlė gali rodyti vieną kryptį, bet aš pažįstu savo namų apylinkes ir tvirtai žinau, kad vykti iš pirmo žvilgsnio tolimesniu keliu apsimoka labiau. Tad mano patarimas bandant sutaupyti laiko ir neužtrukti spūstyse – žinoti patogiausią maršrutą namo geriau už bet kokią programėlę“, – šypteli O. Gasanovas.