Angle down Atgal

Atnaujintas Matuizų kultūros centro ir bendruomenės namų pastatas

Penktadienį Matuizų kaime vyko dviguba šventė – atnaujinto Matuizų kultūros centro ir bendruomenės namų pastato bei respublikinio mėgėjų teatrų festivalio „Tegyvuoja Giraitė“ atidarymas. Šiais metais festivalis skirtas Lietuvos tautos genijaus M.K. Čiurlionio 145-osioms gimimo metinėms paminėti.

Daugiau nei trejus metus trukę Matuizų kultūros centro ir bendruomenės namų pastato atnaujinimo darbai pagaliau baigti. Pastato atnaujinimas – ypatingas įvykis visiems matuiziškiams.

Matuizų kultūros centro direktorė Irena Čeplikienė džiaugėsi, kad Varėnos rajono savivaldybei pavyko realizuoti jiems tokį svarbų projektą: „Pastato rekonstrukcija suteikė galimybes teikti kokybiškas ir modernias kultūros paslaugas. Maloni ir jauki aplinka įkvėps kultūros darbuotojus naujiems darbams. Nuo šios dienos Matuizų kaimo bendruomenės gyventojai ir svečiai turės puikias patalpas kultūros tradicijų puoselėjimui ir laisvalaikio praleidimui, susitikimams. Šioje aplinkoje mes kursime, bendrausime, kūrybiškai save realizuosime, vaidinsime, šoksime ir dainuosime“.

Atnaujinto pastato atidarymo šventėje dalyvavo daug svečių: Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta, Lietuvos Respublikos Seimo nariai Juozas Baublys ir Robertas Šarknickas, Varėnos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius, Varėnos rajono savivaldybės mero patarėjas Jonas Kleponis, Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas ir jo pavaduotoja Vilma Miškinienė, Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Laima Denutienė, Varėnos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios klebonas Ernestas Maslianikas, Varėnos kultūros centro l. e. direktorės pareigas Miglita Kašėtienė, Matuizų seniūnas Mindaugas Matuiza ir kt.

Varėnos rajono meras A. Kašėta pažymėjo, kad matuiziškiai tikrai verti šių patalpų, šių kultūros namų, nes ne daug kas gali prilygti jų kuriamam teatrui, folkloriniam ansambliui ar šokėjėliams, jaunimui, kurį įtraukia į visas kultūrines veiklas: „Matuizų bendruomenė yra labai aktyvi ir, manau, kad tai – gražus pavyzdys visoms bendruomenėms ir visiems kultūros centrams. Malonu matyti, kad gražėja ne tik šis pastatas, bet ir visas miestelis“.

Matuiziškius pasveikino ir Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorius A. Verbickas: „Džiaugiuosi, kad turėjome galimybę prisidėti prie šio pastato rekonstrukcijos projekto, kad mums visiems pavyko pasiekti bendro tikslo – šiuolaikiškų ir modernių patalpų kultūros tradicijų puoselėjimui, bendriems susitikimams. Linkiu Matuizų kaimo bei visai kultūros centro bendruomenei, kad šie namai būtų pilni ne nuotolinio, o gyvo ir žmogiško balso“.

Seimo narys J. Baublys pastebėjo, kad paskutiniu metu Matuizų gyvenvietė sulaukia daug dėmesio iš Savivaldybės, per paskutinį laikotarpį buvo skirta pakankamai lėšų gatvėms, apšvietimui, šilumos tinklams, todėl be galo malonu matyti tokią atsinaujinusią gyvenvietę. „Noriu palinkėti, kad šio pastato durys būtų visada atviros kiekvienam iš jūsų, kad neužvertų jų įvairūs virusai, kad pasibaigtų pandemija ir mes galėtumėme čia dažnai susitikti“ – kalbėjo J. Baublys.

Seimo nario R. Šarknicko nuomone, kultūra yra ten, kur yra žmogus: „Pusantrų metų buvome uždaryti. Uždarytos meno galerijos, muziejai, teatrai, bet kultūros nenumarinsi. Girdėjosi dainos, matėsi šokiai, humoras socialiniuose tinkluose. Nors gyvename laisvoje Lietuvoje, tačiau išsiilgome laisvės. Noriu padėkoti Varėnos rajono merui, kuris iš tiesų padarė daug nuostabių pokyčių šiame gražiame krašte – Matuizų krašte. Lankausi čia ir prieš 10 metų, tad galiu pasakyti, kad šio miestelio vaizdas buvo išties liūdnas, o dabar čia tiek daug pozityvo. Gražu tiesiog žiūrėti, gražu eiti keliais ir keleliais“. Seimo narys palinkėjo Matuizų kultūros centrui, kad savo darbais sukurtų šviesią ir intelektualią kultūrinę aplinką bei, pasitelkę entuziazmą, tikėjimą ir kūrybiškumą, sėkmingai įgyvendintų užsibrėžtus tikslus.

Matuizų kaimo bendruomenės pirmininkė Ramunė Šerpenskienė dėkojo visiems už naujas, jaukias patalpas ir vylėsi, kad šie bendruomenės namai taps traukos centru bei sukurs bendrystės jausmą.

Matuizų kultūros centro direktorė I. Čeplikienė pastebėjo, kad jeigu visi bus vieningi ir bendruomeniški, tuomet pavyks sukurti daug gražių projektų savo kraštui.

Varėnos rajono merui A. Kašėtai, Seimo nariui J. Baubliui, Matuizų kaimo bendruomenės pirmininkei R. Šerpenskienei ir Matuizų kultūros centro direktorei I. Čeplikienei perkirpus simbolinę atidarymo juostelę, kultūros centras tapo atviras visiems. Tad visi suskubo į atnaujintą salę, kur laukė respublikinio mėgėjų teatrų festivalio „Tegyvuoja Giraitė“ atidarymas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite