Angle down Atgal

Atmestas A. Zuokienės skundas prieš Jono Meko Vizualiųjų menų centrą

Viešąją įstaigą Jono Meko vizualiųjų menų centrą (JMVMC) pasiekė Generalinės prokuratūros pranešimas apie priimtą sprendimą nepradėti ikiteisminio tyrimo pagal Agnės Zuokienės skundą dėl 2007 m. centro įsigytos FLUXUS kolekcijos.

„Apmaudu, kad tiek pastangų ir laiko buvo sugaišta be reikalo bei trukdoma VšĮ Jono Meko vizualiųjų menų centro (JMVMC), Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, prokuratūros ir policijos darbui,“ – konstatavo JMVMC direktorius Gintaras Sodeika.

Vilniaus miesto savivaldybės įsteigtas JMVMC 2007 m. įsigijo vertingą FLUXUS menininkų darbų ir archyvinių dokumentų kolekciją iš pasaulinio garso kinematografo Jono Meko. Kolekciją sudaro per 2600 FLUXUS darbų ir dokumentų.

Kiekvienas FLUXUS artefaktas yra inventorizuotas, aprašytas, nufotografuotas ir informacija suskaitmeninta. Visa kolekcija yra saugoma Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

„Ši FLUXUS kolekcija yra tarptautinių ekspertų vertinama kaip viena svarbiausių visame pasaulyje. Darbai iš šios kolekcijos buvo eksponuoti prestižinėse parodose Venecijos bienalėje, documenta 14 Kaselyje, Niujorko Cooper Union galerijoje, Valstybiniame Sankt Peterburgo Ermitažo muziejuje, Edit Film Culture parodoje Berlyne ir kt. Lietuvoje darbai buvo eksponuojami ne tik JMVMC, bet ir Nacionalinėje dailės galerijoje, Martyno Mažvydo bibliotekoje, „ArtVilnius“, Fluxus Ministerijoje Kaune, a.a. Jono gimtinėje Biržuose, kur jis šiais metais buvo palaidotas, ir pan.,“ – sakė JMVMC direktorius G. Sodeika.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite