Angle down Atgal

„Atliekų vežimas“ Vievyje: aplinkosaugininkai kelyje tikrino tarptautinius atliekų vežėjus

Aplinkos apsaugos departamento birželio mėnesį vykdoma aplinkosauginė akcija „Atliekų vežimas“ įsibėgėja. Šiandien, birželio 15-ąją, Vilniaus aplinkos kokybės kontrolės ir Atliekų tvarkymo kontrolės skyriaus specialistai kartu su policijos pareigūnais Vievyje vykdė tarptautinių atliekų vežėjų patikrinimus.

„Per šį reidą mums, aplinkosaugininkams, svarbiausia patikrinti dokumentus ir atliekų vežėjų krovinius, kurie privalo atitiktų dokumentuose nurodytą informaciją. Taip pat ir tarptautinių vežėjų maršrutą, ar jis atitinka dokumentuose pateiktas išvykimo ir atvykimo vietas“, – sako Vilniaus kokybės kontrolės skyriaus specialistas Olegas Vasiljevas.

Vilniaus aplinkosaugininkai kartu su policijos pareigūnais tikrino tarptautinius krovininius automobilius, gabenančius atliekas magistraliniame kelyje (A1), Vievyje.  Buvo tikrinama, ar vežėjai turi reikalingus dokumentus, apžiūrima transporto priemonė ir vežamas krovinys.

Per akciją inspektoriai nustatė vieną pažeidimą, kai buvo pažeistos Atliekų tvarkymo taisyklės.

„Šia akcija norime atkreipti atliekų vežėjų dėmesį į aplinkosauginius reikalavimus ir jų vykdymą. Aplinkosaugininkams labai svarbu užkardyti ir teisės aktų pažeidimus ir efektyvinti jų kontrolę“, – priduria O. Vasiljevas.

Aplinkos apsaugos departamentas primena:

  • vežant atliekas Lietuvos Respublikos teritorijoje, privaloma turėti 1 darbo dieną prieš vežimą GPAIS suformuotą atliekų vežimo lydraštį;
  • vežantys atliekas krovininiais automobiliais turi atsižvelgti į pagrindinius reikalavimus: krovinio svoris turi atitikti gabenimo dokumentuose nurodytą svorį, būtina turėti galiojančias sutartis su gavėjais, krovinio dokumentai turi būti užpildyti tvarkingai;
  • už atliekų įvežimo ar importo į Lietuvą reikalavimų pažeidimą ir už Aplinkos apsaugos įstatymo pažeidimus atsakingiems asmenims bus rašomi protokolai ir skiriamos nuobaudos. Administracinių nusižengimų kodeksas už pažeidimus numato baudą nuo 30 iki 3 000 eurų. Už Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos įstatymo pažeidimą numatyta nuo 600 iki 1 200 eurų bauda.
comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite